W dniach 21.09-22.09 odbył się w Częstochowie Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego.

Nasz klub reprezentowało trzech kadetów: Paweł Moniak – waga 63 kg, Adam Mikuła – waga 75 kg, Przemysław Kwiatkowski – waga 75 kg i trzech juniorów: Wiktor Bujakowski – waga 52 kg, Ryan Gbyl – waga 69 kg, Jakub Kurek waga 91 kg.

Bardzo dobry występ mieli przede wszystkim nasi juniorzy. Wiktor wygrał w finale z mocnym Irlandczykiem Mc Partlandem, gdzie po walce, która toczyła się w dużym tempie i pełna była ładnych wymian ciosów został nagrodzony pucharem za najlepszego Polskiego juniora. Kuba w finale pokonał Mistrza Ukrainy Bohdana Hradow, a Ryan przegrał w półfinale po bardzo wyrównanej walce z Kamilem Rydzem, faworytem wagi 69 kg, który został najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Warto wspomnieć, że Ryan boksuje w niższej kategorii 64 kg, a wyjątkowo do Częstochowy pojechał w kategorii 69 kg.

Nasi kadeci do Częstochowy pojechali zdobywać doświadczenie: Paweł przegrał w półfinale po dobrej walce z Rehse Robin z Niemiec, Adam uległ wicemistrzowi Polski Kadetów Adrianowi Mozerowi (GUKS Carbo Gliwice), a Przemek przegrał z Michałem Pankiewiczem.

Gratulacje dla chłopków, przede wszystkim dla Wiktora i Kuby.