W Toruniu w dniach 04-09.12.2023 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których zawodnik KS “Górnik” Sosnowiec Łukasz Dudziński do swojej kolekcji dwóch medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski dołożył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w wadze 57 kg.
Łukasz w półfinale po bardzo wyrównanej walce przegrał z Jakubem Krzpietem (Imperium Wałbrzych).
Gratulacje dla Łukasza za zdobycie brązowego medalu – mamy nadzieję, że niedługo przebije się przez brązowe medale do finału i tytułu Mistrza Polski, na co zdecydowanie go stać.

Na Mistrzostwach drugi z naszych zawodników – Przemysław Kwiatkowski (waga 71 kg) – przegrał z miejscowym zawodnikiem Mikołajem Toberą (MKSW Pomorzanin Toruń). Przemek pierwszą rundę przegrał, druga była lepsza, trzecią dobrze zaczął i tu niestety po jednym z ciosów Mikołaja Przemkowi pękła powieka, co widocznie odbiło się na jego występie, bo do końca rundy nie widział na jedno oko, a to zaskutkowało przegraną rundą i spotkaniem, w którym walczył do końca o wygraną.
Mistrzostwa niestety dla Przemka skończyły się szyciem powieki w szpitalu na SOR, ale mimo tego na pewno wyciągnie z nich dużo doświadczenia, tym bardziej, że jest to jego pierwszy rok seniora, a Mikołaj to nie byle jaki zawodnik, tylko Mistrz Polski Seniorów z 2018 roku.