W dniach 18-19.11.2023 w Bytomiu odbył się XVII Memoriał Leszka Błażyńskiego, w którym wzięło udział trzech zawodników naszego klubu ze świetnym skutkiem zdobywając trzy pierwsze miejsca.

Kadet Łukasz Januszek (waga 75 kg) wygrał w finale z Sergiuszem Nowińskim (LKS Myszków). Junior Kacper Słomka (waga 54 kg) wygrał w finale z Emman Hussain (Strike 06 Luton – Anglia). Walka była bardzo emocjonująca – zawodnik z Anglii cały czas nacierał, a Kacper kontrował i wyprzedzał ataki swojego przeciwnika, co dało mu wygraną oraz zapewniło wyróżnienie, jakim był otrzymany od organizatorów specjalny Puchar dla zwyciężcy wagi, w której walczył Leszek Błażyński (Kacper zdobył już w 2021 roku Puchar im. Leszka Błażyńskiego).

Bartosz Dudziński (waga 63,5 kg) wygrał w finale z Jakubem Targielem (MOSM Tychy), była to również bardzo dobra walka finałowa, gdzie aktualny Wicemistrz Polski Juniorów z wagi 60 kg – Bartek spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów z wagi 63,5 kg – Kubą. Walka obfitowała w wiele wymian ciosów, z których zwycięsko wychodził Bartek i to właśnie on został zwycięzcą finału wagi 63,5 kg otrzymując dodatkowo Puchar ufundowany Przez Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, który w przeszłości walczył w tej kategorii wagowej (W przeszłości był pięściarzem m.in. Szombierek Bytom).

Drużyna KS “Górnik” Sosnowiec zdobyła drugie miejsce drużynowo, pierwsze miejsce zdobyli gospodarze Bytomska Akademia Boksu a trzecie miejsce zdobyli aniMMAls Siewierz. Gratulacje i wielkie brawa dla zawodników za zwycięstwa i świetne walki.