W dniu 10.12.2022 w Gliwicach odbył się cykliczny Puchar PZO Boxing Day 4, w którym startowało trzech naszych zawodników.
Adept Nikodem Duchnowski (waga 44 kg) swoją walkę zakończył remisem. Nikodem pokazał się z dobrej strony z bardziej doświadczonym zawodnikiem, nie ustępując mu ani na krok w walce.
Młodzik Filip Karcz (waga 48 kg) zmierzył się z Hlieb Khoroshevskyi (Start Częstocowa-Ukraina). Walka była wyrównana i chyba najbardzej sprawiedliwy byłby remis, ale jedyny sędzia punktowy (z Ukrainy/Dolny Śląsk) wypunktował wygraną zawodnika z Ukrainy.
Kadet Alan Misiek (waga 57 kg) zmierzył się z Arkadiuszem Barańskim (DKB Dzierżoniów). Pierwsza i druga runda to dominacja Alana, trzecia runda bardziej wyrównana, a jedyny sędzia punktowy (z Ukrainy/Dolny Śląsk) dał wygraną zawodnikowi z Dzierżoniowa (Dolny Śląsk). Nie ma nawet co komentować, najważniejsze, że Alan stoczył dobrą walkę. Był to ostatni turniej z cyklu PZO Boxing Day, w którym nasz klub KS “Górnik” Sosnowiec otrzymał puchar za cały cykl.
Gratulacje za dobre walki w tym turnieju, jak również za wygrane w całym cyklu PZO Boxing Day dla całej drużyny KS “Górnik” Sosnowiec.