Wczoraj (12.06.2021) w Gliwicach odbył się kolejny TB PZO Boxing Day 5, w którym brało udział sześciu naszych zawodników. W ramach turnieju odbyła się również najważniejsza dla nas walka o tytuł Mistrza Śląska seniorów w wadze 75 kg (walka finałowa odbyła się teraz, ponieważ w marcowych Mistrzostwach w tej wadze między innymi było najwięcej zawodników i finały musiały się odbyć w innym terminie), w której zmierzył się nasz zawodnik Paweł Sabatowicz z Bartłomiejem Stryczkiem (KB Ring Bielsko-Biała).
W walce, która była godna finału, bardzo zacięta i emocjonująca, Paweł okazał się lepszym zawodnikiem wygrywając jednogłośnie na punkty. Wielkie brawa i gratulacje dla Pawła za zdobycie tytułu Mistrza Śląska Seniorów w wadze 75 kg. Zwycięstwo to zapewniło piąty już w tym roku złoty medal dla zawodników KS “Górnik” Sosnowiec na Mistrzostwach Śląska.
W dalszej części turnieju nasi zawodnicy stoczyli trzy walki towarzyskie:
Adept Filip Karcz (waga 40 kg) z Jakubem Sikorą (Sokół Gliwice)
Młodzicy Igor Soczówka (waga 40 kg) z Jakubem Marcinów (GUKS CARBO Gliwice) i Kamil Dudziński (waga 44 kg) z Sebastianem Kawulokiem (GUKS CARBO Gliwice).
Walki nie były punktowane, zatem zakończyły się bez werdyktu, ale był to dobry sprawdzian dla moich zawodników i wykorzystana okazja do pokazania się z dobrej strony.
W turnieju zmierzyli się ze sobą dwaj mistrzowie Śląska: nasz zawodnik Kacper Słomka – mistrz wagi 48 kg z Patrykiem Konigiem (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – mistrzem wagi 50 kg. Walka zakończyła się jednogłośną wygraną Kacpra.
Junior Marcel Hoffman (waga 64 kg) stoczył walkę z Jakubem Koziełem (BKS Jastrzębie Zdrój) jednogłośnie przegrywając na punkty.
Gratuluję wszystkim moim zawodnikom za dobrą postawę w ringu.