Wczoraj (12.12.2020) w Gliwicach odbył się Pierwszy Krok Bokserski, w którym walki stoczyło siedmiu naszych zawodników, w tym trzech adeptów: Filip Karcz (waga 36 kg), z Antonim Wilkoszyńskim (DKB Dzierżoniów), Igor Soczówka (waga 38 kg) z Fabianem Skowronek (Akademia Boksu Libiąż) oraz Kamil Dudziński (waga 40 kg) z Kacprem Godyń (Akademia Boksu Libiąż). Wszystkie walki zakończyły się remisami, bardzo duże brawa za bardzo dobre walki najmłodszych zawodników.
Kadeci: Marcel Hoffman (waga 60 kg) wygrał po dobrej walce z Hubertem Cieleńem (Boks Lubin), Mateusz Makarenko (waga 63 kg) przegrał z Konradem Nanowskim (Boks Lublin). Mateusz przespał dwie pierwsze rundy, które przegrał, w trzeciej – wygranej zaczął boksować, ale niestety całą walkę przegrał. Kadet Kacper Słomka (waga 48 kg) stoczył pokazową walkę dwóch medalistów ostatnich Mistrzostw Polski Kadetów z Sebastianem Kawulokiem (GUKS Carbo Gliwice), gdzie został ogłoszony remis, ale taki pokaz boksu, jaki dał Kacper z pewnością dałby mu wygraną.
Nasz jedyny junior – Łukasz Dudziński (waga 56 kg) pokonał przez RSC w drugiej rundzie Olafa Grossa (GUKS Carbo Gliwice).
Gratulacje dla wszystkich zawodników za dobry występ.
Były to nasze ostatnie zawody w tym trudnym dla wszystkich roku, chcielibyśmy więc pogratulować naszym zawodnikom za wszystkie tegoroczne turnieje i zawody oraz życzyć wytrwałości w treningach i sukcesów w sferze sportowej jak i poza nią