W dniu wczorajszym odbył się “Pierwszy Krok Bokserski” w Gliwicach, w którym udział wzięło dziewięciu naszych zawodników, w tym trzech adeptów: Filip Karcz, który zmierzył się z Dawidem Madziarem (Skorupa Boxing Team), Kamil Dudziński, który zawalczył z Igorem Habura (GUKS Carbo Gliwice) i Igor Soczówka, który stoczył walkę z Jakubem Marcinków (GUKS Carbo Gliwice). Cała trójka spisała się bardzo dobrze. Chłopcy stoczyli naprawdę ładne walki, które zakończyły się remisami, bo w walkach adeptów ogłasza się tylko takie werdykty. W walkach punktowanych pierwszy wszedł do ringu młodzik – Jakub Jakuć, który nie dał szans miejscowemu zawodnikowi Brajanowi Jaśkowiakowi (GUKS Carbo Gliwice) wygrywając 3:0. Następny do ringu wszedł kadet – Marcel Hoffman, który w swoim debiucie dobrze się pokazał i wygrał 3:0 z Marcelem Klubką (MOSM Tychy). Kolejny zawodnik trenera Karola Nowakowskiego, kadet Mateusz Makarenko walczył bardzo ambitnie, ale nie sprostał Kaustro Kizuyło (MOSM Tychy) i przegrał 3:0. Oliwier Wielgocki w kategorii kadet walczył z miejscowym zawodnikiem Samiro Jaśkowiakiem (GUKS Carbo Gliwice). Walka była bardzo wyrównana. Oliwier przyjmował trochę za dużo ciosów na gardę (chociaż nadal lepiej niż na głowę), a zawodnik z Gliwic większość ciosów bił nasadami. Wprawdzie sędzia zwracał z tego powodu kilka razy uwagę, ale nie przynosiło to rezultatu, tym bardziej, że zawodnik nie dostał ostrzeżenia, które być może ostudziłoby jego zapał. Najlepsza była trzecia runda, gdzie Oliwier przejął inicjatywę i wygrał rundę, ale całą walkę przegrał 3:0. Jako ostatni nasz zawodnik do ringu wszedł junior Łukasz Dudziński, który zmierzył się z Miłoszem Szwarcbachem (OKB Odra Opole). Łukasz stoczył naprawdę świetną walkę, gdzie jego przeciwnik nie miał za wiele do powiedzenia i po trzech liczeniach sędzia przerwał walkę w trzeciej rundzie ogłaszając wygraną Łukasza przez RSC. Niestety, dla kadeta Przemysława Kwiatkowskiego nie znalazł się przeciwnik.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za dobry sprawdzian swoich umiejętności będący motywacją do dalszej dobrej pracy.