W dniu 25.01.2020 w Gliwicach odbył się “Pierwszy Krok Bokserski”, na który trener Karol Nowakowski zabrał czterech zawodników.

Dla najmłodszego, młodzika Maksyma Zagórskiego (waga 68 kg), nie było przeciwnika, był z tego powodu bardzo niezadowolony, bo chciał bardzo stoczyć walkę. Pierwszy do ringu wszedł kadet Kacper Słomka (waga 46 kg), który przegrał z zawodnikiem gospodarzy Sebastianem Kawulokiem (GUKS Carbo Gliwice) 2:1. Kacper wygrał 1 i 2 rudę, przegrał 3, więc werdykt sędziów uznać można za mocno kontrowersyjny, również zdaniem innych obserwatorów walki. Następnym naszym zawodnikiem był kadet Przemysław Kwiatkowski (waga 70 kg), który nie pozostawił sędziom walki do rozstrzygania. Po kilku mocnych ciosach wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Mateuszem Mentelskim (JKB Jawor Team Jaworzno). Młodzieżowiec Damian Majchrzak (waga 69 kg) wygrał po ładnej walce z Krzysztofem Leśniakiem (GUKS Carbo Gliwice). Podsumowując, pierwszy w tym roku sprawdzian części naszych zawodników uznajemy za udany.