Zawodnik K.S.Górnik Sosnowiec Mateusz Wodziński w dzisiejszej walce półfinałowej pokonał jednogłośnie na punkty reprezentanta KSZO Ostrowiec Kaczorowskiego i tym samym podczas jutrzejszych finałów zmierzy się o tytuł Mistrza Polski z Konradem Kaczmarkiewiczem z klubu Scorpion Szczecin, to są IV Mistrzostwa Polski i po raz czwarty nasz wychowanek zdobędzie medal tych mistrzostw, przypomnijmy iż Mateusz Wodziński będzie bronił tytułu Mistrza Polski z roku 2018. Trzymamy kciuki za Mateusza.
Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski przyjechali do Łomży, aby stoczyć walki w ramach Mistrzostw Polski AZS w Boksie. Impreza oficjalnie rozpoczęła się w czwartek i potrwa do soboty.

Jak podkreśla Zbigniew Maleszewski, trener i prezes Bokserskiego Klubu Sportowego “Tiger” oraz wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, impreza tej rangi w Łomży zorganizowana została po raz pierwszy. W Mistrzostwach bierze udział młodzież zrzeszona w PZB i posiadająca właściwą licencję.

– Mamy tu zawodników z całej Polski, od północy po południe i od wschodu po zachód, jak również i Polska centralna – mówi Maleszewski.

Miejscem sportowych zmagań jest Hala im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Zawodnicy walczą tam na specjalnie przygotowanym ringu. Imprezę zaplanowano na trzy dni.  W piątek (28.06) w Hali przy SP 9 odbędą się półfinały, a w sobotę (29.06) finały Mistrzostw. Wtedy najlepsi akademiccy pięściarze w Polsce dostaną dyplomy, medale i szarfy.