W dniu dzisiejszym zakończył się XLIII MTB o “Czarne Diamenty”, w którym wzięli udział zawodnicy z całej Polski, w tym Kadra Polski Kadetów oraz zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. 
W turnieju wzięło udział pięciu zawodników Górnika Sosnowiec, w tym trzech kadetów: Łukasz Kania (waga 66 kg), Paweł Moniak (waga 60 kg), Adam Mikuła (waga 70 kg) i dwóch juniorów: Wiktor Bujakowski (waga 52 kg) Jakub Kurek waga (91 kg). Turniej trwał trzy dni i był mocno obsadzony, co nie przeszkodziło trzem zawodnikom z naszego klubu w zdobyciu złotych medali. 
Kadet Łukasz Kania sprawił miłą niespodziankę wygrywając w swojej kategorii wagowej i pokonując w finale po trzykrotnym liczeniu Patryka Maj (KS “Kaczor Boks Team” Wałbrzych). Junior Wiktor Bujakowski wygrał w swojej kategorii wagowej pokonując po emocjonującej finałowej walce Dmytro Dobrowolskiego (MUKS Widzew Łódź), dobrego pięściarza z Ukrainy. Do finałowej walki z juniorem Jakubem Kurkiem słowacki zawodnik Peter Ficza nie stawił się, oddając walkę walkowerem. Tym samym Kuba wygrał swoją kategorię wagową. Gratuluję chłopakom świetnego występu.
Jestem również zadowolony z pozostałych dwóch moich kadetów. Paweł Moniak w ćwierćfinale zmierzył się z aktualnym mistrzem Polski kadetów Ilja Bader (KKB Kraków), gdzie po dwóch wyrównanych rundach Ilja zyskał przewagę w trzeciej rundzie pokonując naszego zawodnika. Adam Mikuła zmierzył się ze Słowackim pięściarzem Martinem Valent, gdzie z kolei po dwóch wyrównanych rundach to Adam zyskał przewagę w rundzie trzeciej. Niestety, nie zyskał jej w oczach sędziów przegrywając walkę.
Ogólnie, występ zawodników KS “Górnik” Sosnowiec uważam za udany pisze Karol Nowakowski