W meczu bokserskim, który odbył się w Wikowicach pomiędzy reprezentacją Australia i Polski a w którym wystąpiło aż trzech naszych zawodników Łukasz Kania kadet waga 66 kg, Adam Mikuła kadet waga 70 kg i Mateusz Wodziński elite waga 81 kg , sprawdziły się spostrzeżenia Henryka Wilka (Prezes Carbo Gliwice), że będzie bardzo trudno wygrać to spotkanie. Po pierwszych walkach, w których Klaudia Simsak ( 54kg) przegrała zdecydowanie z Dryden Sacha Ryen 0-3, a następnie występujący dopiero po raz 5 w ringu Łukasz Kania  już w pierwszej rundzie przegrał przez RSC z Futol Antonio, i w taki sam sposób Adam Mikuła 5 raz w ringu również przegrał swoją walkę, kibice trochę z niecierpliwością patrzyli na poczynania naszych zawodników w oczekiwaniu na lepsze walki w ich wykonaniu. Kolejna walka Artura Skorupy RMKS Rybnik ( 52kg jun) z Vegas Larfield, którą wygrał 3-0 dostarczyła już zupełnie innych emocji. Można było już mieć trochę nadziei , że nawiążemy do poziomu przygotowania zawodników z Queensland. W wadze 60 kg Szymon Skorupa walczył z Bell Charlie i również wygrał 3-0. Boksował mądrze demonstrując już zupełnie inny boks poparty obronami , unikami, kontrami i pracą nóg. Do wyniku meczu 6-6 doprowadził Antoni Brzozok ( 64kg) wygrywając z Gray Kalob 2-1, i w tym momencie nastroje kibiców poprawiły się zdecydowanie. Jego walka była wyrównana, w której trochę lepiej zaprezentował się Antoni. Ale już kolejne 4 walki znowu wygrywali zawodnicy z Australii: Raymond Glebow (69kg jun) z Maksym Hrabovenko przez dyskwalifikację w  3 rundzie , Biggs Dylan ( 75 kg jun) z Konradem Cichoszem 3-0, Brown Jake James ( 64 kg sen) wygrał przez RSC 1 runda Dmytro Hrabovenko, Hussain Ben (75 kg sen) wygrał z Wiktorem Czopek 3-0, a wynik meczu w tym momencie to 14-6 dla Queensland. Do końca pozostały dwie walki i o wygraniu meczu już nie można było marzyć. Jednak jeszcze Mateusz Wodziński w wadze półciężkiej, który walczył z Aokuso Paulo , pokazał jak powinno się walczyć tj. z zadziornością, nieustępliwością walką do końca, gdzie szala zwycięstwa przychylała się raz w jedną , raz w drugą stronę, wygrał po wyrównanej walce 2-1. W ostatniej walce (91kg sen) Łukasz Nazaruk nie zdołał nawiązać walki z Aokuso Austinem) , choć momentami walczył jak równy z równym przegrał 3-0. Wynik meczu 16-6 dla Queensland.

Mecz uświetnił IV Memoriał im. Zbigniewa Pietrzykowskiego.
ZAPRASZAMY w sobotę godz. 18.00 do Gliwic ul. Jasna 31,na kolejne spotkanie, ale w innym składzie zawodników, może tam pokonamy przyjaciół z Australii.
…