Za nami emocjonujące pojedynki na pięści, czyli XIII Memoriał Leszka Błażyńskiego. Tegoroczna impreza już po raz piąty odbyła się w Teatrze Rozbark (dawnej cechowni byłej kopalni Rozbark), gdzie w latach 70. odbywały się pojedynki bokserskie. 

Na ringu wybudowanym w Teatrze Rozbark walczyli ze sobą młodzi zawodnicy z Polski, Ukrainy, Czech oraz Anglii. Łącznie ponad 60 zawodników z 24 klubów.
Nasz klub reprezentowali następujący zawodnicy:
Kadeci: Wiktor Bujakowski waga 48 kg
Juniorzy: Ryan Gbyl waga 69 kg, Mateusz Maciąg waga 75 kg oraz Jakub Kurek waga 91 kg
Seniorzy: Paweł Sabatowicz waga 69 kg, Mateusz Wodziński waga 81 kg
Niestety z braku chętnych zawodników do rywalizacji z Mateuszem Wodzińskim nasz zawodnik zakończył swoją przygodę na ważeniu, reszta zawodników walczyła ze zmiennym szczęściem.
 W sobotę odbyły się pierwsze walki turniejowe w których zwycięstwa odnieśli Wiktor Bujakowski i Ryan Gbyl do niedzielnych finałów awansowali również Paweł Sabatowicz oraz Jakub Kurek, w sobotę odbył się również  pojedynek „gigantów”, czyli mierzącego ponad dwa metry Oskara Safaryana (202 cm, 115 kg) z Damianem Knybą (201 cm, 120 kg) z Astorii Bydgoszcz. Bytomianin stoczył ze swoim rywalem Damianem Knybą zacięty bój, który skończył się dla niego jednogłośnym zwycięstwem na punkty. 

Przypomnijmy, że 19-letni Safaryan jest mistrzem Polski kadetów i juniorów oraz zwycięzcą turniejów międzynarodowych. Trzy lata starszy Knyba to medalista młodzieżowych mistrzostw Polski, w przeszłości trenował rzut dyskiem i pchnięcie kulą w Zawiszy Bydgoszcz. 

Tego dnia odbyła się równie emocjonująca walka wieczoru: Damian Durkacz (Polska) – Roman Poljakow (Ukraina). Ten pojedynek zakończył się przed czasem efektownym zwycięstwem Damiana Durkacza. 

Warto również wspomnieć kolejny, oklaskiwany przez kibiców pokazowy pojedynek Artura Proksy, syna mistrza Europy zawodowców, z Ksawierem Blecharzem.

Drugiego dnia memoriału odbyły się walki finałowe. Swoją walkę finałową w pięknym stylu wygrał Wiktor Bujakowski zdobywając złoty medal walki finałowe przegrali nasi dwaj zawodnicy Ryan Gbyl i Paweł Sabatowicznktórzy zmierzyli się z bardzo silnymi przeciwnikami, wielką radość sprawił nam Jakub Kurek który dwa dni wcześniej w Gierałtowicach nieznacznie uległ aktualnemu mistrzowi Polski Kacprowi Nowickiemu wygrywając z nim jednogłośnie na punkty i rewanżując się za porażkę z Gierałtowic. Najlepszym pięściarzem turnieju został junior Daniel Piotrowski z klubu Potężnie Ciechocinek. W kategorii do 64 kg pokonał jednogłośnie na punkty Aziza Mohammeda z Strike 06 Luton, a w finale 3:0 Michala Zborila z Fight Club Ostrawa. Puchary otrzymali także najlepszy technik – kadet Anglik Saqib Mehmood (Strike 06 Luton) oraz najlepszy pięściarz wagi muszej – kadet Kamil Kopyto (Czarni Góral Żywiec). 

Podczas dwudniowej imprezy można było również obejrzeć prywatne pamiątki i trofea Leszka Błażyńskiego – jednego z najlepszych sportowców w historii Bytomia. Pięściarz był m.in. mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971), dwukrotnym brązowym medalistą igrzysk olimpijskich (1972, 1976), dwukrotnym mistrzem Polski (1971, 1973). Wygrał aż 282 pojedynki, cztery starcia zakończyły się remisem, a 31 walk przegrał.