Zakończył się właśnie Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Grudziądzu (15-18.11.2018). Prezentujemy podsumowanie walk finałowych i obszerna fotorelację z trzydziestej szóstej odsłony zawodów w wykonaniu męskim i IX edycji w wykonaniu dziewcząt.

Po raz kolejny w grudziądzkim ‚Starcie’, spotkały się najlepsze juniorki i juniorzy Jakub Kurek był jedynym naszym reprezentantem na tej ważnej imprezie i naprawdę mało zabrakło aby to on był triumfatorem tej prestiżowej imprezy. W walce finałowej po raz trzeci w ostatnim czasie spotkał się z Kacprem Nowickim z Szamotuły Boxing Team z przebiegu walki ciężko było wskazać na zdecydowanego zwycięzcę i najsprawiedliwszy byłby wynik remisowy ale niestety sędziowie musieli ogłosić zwycięzcę a tym okazał się Kacper Nowicki pokonując naszego reprezentanta 2:1
tak wygladają finaliści.

Do zawodów zgłosiło się 48 zawodniczek oraz 122 zawodników z 63 klubów (14 Okręgowych Związków Bokserskich). Dodać należy, że walki finałowe zarówno zawodniczek i zawodników w większości stały na wysokim poziomie.
Ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodników w kategoriach wagowych do 69 kg i do 75 kg walki finałowe juniorów odbędą się w późniejszym terminie (prawdopodobnie na IV Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim o Puchar Włókiennika Łódź, który odbędzie się w dniu 1 grudnia 2018).

Nagrody specjalne:
JUNIORKI:
Najlepsza zawodniczka: Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz)
Najładniejsza walka: Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
Beata Kałuża (BKS Skorpion Szczecin
Najlepsza zawodniczka K-P OZB Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz)
Najlepsza zawodniczka MKS Start Grudziądz: Klaudia Poliwczak)
Odkrycie zawodów: Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin)
JUNIORZY:
Najmłodszy zawodnik: Brach Paweł (Radomiak Radom)
Najlepszy zawodnik: Szczepański Damian (Radomiak Radom)
Najładniejsza walka: Szpakowicz Filip (Sokół Piła)
Wojtasiński Mateusz (Adrenalina Wrocław)
Najlepszy zawodnik MKS Start Grudziądz: Jurkiewi)cz Patryk
Odkrycie zawodów: Osipowicz Karol (Nowi Polnica
Klasyfikacja klubowa łączna:
Najlepszy klub Pucharu Polski Juniorek i Juniorów: BKS Skorpion Szczecin
II miejsce w klasyfikacji klubowej: BKS Radomiak Radom
III miejsce w klasyfikacji klubowej: KB Champion Włocławek
Klasyfikacja okręgowa łączna:
Najlepszy OZB Pucharu Polski Juniorek i Juniorów: Kujawsko-Pomorski OZB
II miejsce w klasyfikacji OZB: Zachodnio-Pomorski OZB
III miejsce w klasyfikacji OZB: Dolnośląski OZB

Wyniki walk juniorek (19.11.2018)
Finał kategorii -48kg
Wiktoria Łabuś (CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) 
vs Natalia Żygadło (Boks Team Oława) PKT 3-0
Finał kategorii -51kg
Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) 
vs Rokasna Wierzbicka (BKS Hetman Białystok) PKT 3-0
Finał kategorii -54kg
Zuzanna Zych (UKS Junior Świątki) vs Wiktoria Jaworska (SKB Spartakus Szczecin) PKT 0-3
Finał kategorii -57kg
Beata Kałuża (BKS Skorpion Szczecin)
 vs Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) PKT 2-1
Finał kategorii -60kg
Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz)
 vs Vanesa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) PKT 3-0
Finał kategorii -64kg
Wiktoria Bartosiak (BKS Radomiak Radom)
 vs Martyna Karpińska (OSiR Suwałki) PKT 3-0
Finał kategorii -69kg
Klaudia Daniłowicz (OSIR Suwałki) vs Klaudia Potapo (BKS Hetman Białystok) PKT 1-2
Finał kategorii -75kg
Natalia Gajewska (Champion Wołomin) vs Żaklina Lasoń (DKB Dąbrowa Górnicza) PKT 3-0
Finał kategorii -81kg
Laura Kowalska (BKS Olimp Szczecin) vs Kinga Syska (KS Skalnik Wiśniówka) PKT 0-3

Wyniki walk juniorów (19.11.2018)
Półfinał kategorii -69kg
Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) PKT 3-0
Półfinał kategorii -69kg
Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) 
vs Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) PKT 3-0
Półfinał kategorii -75kg
Wojciech Guźniczak (Boks Poznan Team)
 vs Marcin Trzaskowski (SSW Taurus Goleniów) PKT 2-1
Półfinał kategorii -75kg
Ivan Glebko (RKS Łódż)
 vs Marcel Wańkowski (KB Champion Włocławek) PKT 3-0

Finał kategorii -52kg
Paweł Brach (BKS Radomiak Radom)
 vs Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica) PKT 3-0
Finał kategorii -56kg
Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom)
 vs Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) PKT 2-1
Finał kategorii -60kg
Filip Szpakowicz (WKS Sokół Piła) vs Mateusz Wojtasiński (UKS Boxing Club Adrenalina Wrocław) PKT 0-3
Finał kategorii -64kg
Radosław Rudiuk (KS Raszyn) vs Karol Osipowicz (UKS Nowi Polnica) PKT 0-3
Finał kategorii -81kg
Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) 
vs Patryk Szymczak (KB Zagłębie Konin) PKT 3-0
Finał kategorii -91kg
Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team)
 vs Jakub Kurek (KS Górnik Sosnowiec) PKT 2-1
Finał kategorii +91kg
Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) vs Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) PKT 1-2