Fantastycznie dla Wiktora Bujakowskiego zakończył się trwający w Grudziądzu Puchar Polski Kadetów to właśnie zawodnik naszego klubu zwyciężył tam cztery swoje walki zdobywając Puchar Polski Kadetów w wadze 48 kg ale po kolei.
W rozgrywanym w dniach 20-23 sierpnia 2018 w Grudziądzu Pucharze Polski Kadetów klub K.S. Górnik Sosnowiec reprezentował Wiktor Bujakowski nasz pięściarz w eliminacjach wylosował zawodnika ZKB Jaskinia Lwa Ziębice Patryka Adasiewicza walka przez pełne trzy rundy bya kontrolowana przez reprezentanta Górnika Sosnowiec i to ręka Wiktora powędrowała w górę dając przepustkę do walki ćwierćfinałowej tam na Wiktora czekał mocny przeciwnik z klubu Imperium Boxing Wałbrzych Mateusz Piotrowski w tej walce również Wiktor rozdawał karty a jego zwycięstwo nie podlegało dyskusji.
Po dwóch pięknych bojach wiedzieliśmy że nasz zawodnik ma już conajmniej brązowy medal tej dużej prestiżowej imprezy ogólnopolskiej ale Wiktor to ścisła Polska czołówka pięściarska w kategorii wiekowej kadet i brązowy medal nie był dla niego zadawalający dlatego w walce półfinałowej nie dał żadnych szans zawodnikowi Zawiszy Bydgoszcz Oskarowi Dębińskiemu wygrywając każdą rundę zapewniając sobie tym samym co najmniej srebrny medal. 
Walka finałowa to walka z zawodnikiem Scorpiona Szczecin Oskarem Materlą synem Mistrza KSW Michała Materli, pojedynek o złoto toczył się znowu pod dyktando naszego zawodnika a werdykt mógł być tylko jeden zwycięstwo Wiktora Bujakowskiego i zdobycie tym samym Pucharu Polski Kadetów, ponadto walka została oceniona jako najlepsza walka całego turnieju za co obydwaj zawodnicy otrzymali okazałe puchary, podopieczny trenera Karola Nowakowskiego sprawił nam wiele radości i jesteśmy przekonani że to nie było ostatnie słowo Wiktora, wiadomość dotarła do Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego który cały czas dopinguje naszemu młodemu zawodnikowi i który serdecznie pogratulował zwycięstwa Wiktorowi.
Ogromne podziękowania dla Adama Spiechy trenera Gardy Gierałtowice za opiekę i cenne wskazówki dla Wiktora w narożniku