XX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im.Umakhanova w Kaspiysk, Dagestan (Rosja) – czyll blisko 3 tysiące kilometrów od uczelni w Katowicach – postawiło na ringu swoje stopy dwóch zawodników ze Śląska – Witold Lisek startujący w wadze ciężkiej reprezentujący 06 Kleofas AZS AWF Katowice oraz Mateusz Wodziński z KS Górnik Sosnowiec w kategorii połciężkiej. W tegorocznym jubileuszowym turnieju zgłosiło swój udział 98 zawodników z 18 krajów. 
W piątek pierwszą walkę stoczył Witold Lisek z reprezentantem Azerbejdżanu Suratem Garaev. Zawodnik ze śląska bez kompleksów wszedł do ringu i stoczył twardy bój z doświadczonym Azerem. Druga runda Ślązaka była najlepsza w przebiegu całej walki, co też znalazło odzwierciedlenie na kartach punktowych rosyjskich sędziów. Ostatecznie walka przegrana, ale jest to pierwszy start Liska w tak prestiżowym turnieju i ta lekcja na pewno zaowocuje w kolejnych występach.
W sobotnie popołudnie w ringu zobaczyliśmy Mateusza Wodzińskiego, który stanął  naprzeciw pięściarza gospodarzy Murat Rabadanov (Rosja) stoczonych ponad 300 walk, przed walką było już wiadomo że Mateusz musi zdecydowanie wygrać aby zwyciężyć w tym pojedynku. Po pierwszej bardzo wyrównanej rundzie w drugiej zaczęła zarysowywać się przewaga bardziej doświadczonego Rosjanina co zanotowali skrupulatnie sędziowie na swoich kartach, trzecia runda też należała do wyrównanych ale koniec końców nasz zawodnik musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, jak się później okazało zwycięzcy tych zawodów, szkoda że losowanie nie sprzyjało naszym zawodnikom bo można było pokusić się o medal na tej wielkiej imprezie.
W walce sparingowej jaką stoczył Mateusz z Egipcjaninem Sallah Makalim zdemolował swojego przeciwnika odbierając mu chęci do dalszej walki.
Dla obu pięściarzy jest to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się III Mistrzostwami Polski AZS , gdzie obaj będą reprezentować uczelnię – Akademia Wychowania Fizycznego w  Katowicach.
Ekipie ze Śląska towarzyszy Safar Alijew i Damian Kuźma.