Ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się II Międzynarodowy Turniej Bokserski im.H.Średnickiego który odbył się w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91.
Klub Sportowy Górnik Sosnowiec wraz z Urzędem Miejskim w Sosnowcu po raz drugi zorganizowali Międzynarodowy Turniej Bokserski im.H.Średnickiego, wyśmienitego pięściarza, jedynego jak do tej pory Polskiego Mistrza Świata w boksie. Oczywiście na samym turnieju nie mogło zabraknąć władz miasta w osobach Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego, Wiceprezydenta, Dyrektora MOSiR Jerzego Góraka oraz Dyrektora Sportowego MOSiR Arkadiusza Chrabia, najbliższej rodziny żony pani Krystyny oraz dzieci naszego Mistrza niemogło również zabraknąć naszych Partnerów biznesowych którzy na codzień nas wspierają i to dzięki nim możemy trenować rozwijać się i zdobywać medale mowa o Firmie Klimainstal i Prezesie Tadeuszu Zarębskim i Firmie Remoinvest i prezesie firmy Wojciechu Komorowskim.
Podczas Turnieju miało odbyć się 18 walk bokserskich niestety z różnych powodów (kontuzje, brak limitu wagowego) odbyło się 14 ale stojących na najwyższym poziomie walk, ale o tym po kolei.
Zanim rozpoczęły się walki całą galę otworzył Prezydent Miasta Arkadiusz Chęciński który docenił starania organizatorów za przygotowanie pięknej scenerii w której mogli skrzyżować rękawice pięściarze walcząc o medale, obiecał że turniej ten będzie kontynuowany bo jest taka potrzeba…potrzeba na sport, potrzeba na integrację międzypokoleniową.
Oczywiście żona naszego nieżyjącego już Mistrza Świata pani Krystyna otrzymała od władz klubu bukiet przepięknych kwiatów i nie kryła wzruszenia ż tego że pamiętamy o panu Henryku.
Turniej rozpoczęła walka najmłodszych adeptów boksu a spotkali się w niej Nicolas Pawlik LKS Myszków vs Frantisek Horvat Czechy mimo że obydwaj chłopcy mieli po 13 lat to mogliby poziomem boksowania zawstydzić niejedną galę zawodową, piękny pokaz boksu jaki nam zafundowali nie obył się bez reakcji publiczności która po walce na stojąco nagrodziła ten piękny pojedynek w którym nieco lepszym okazał się zawodnik z Myszkowa.
Drugi pojedynek to starcie w wadze do 46 kg Wiktora Bujakowskiego K.S.Górnik Sosnowiec z zawodnikiem z Czech Dawidem Parubskym w tym pojedynku nie było wątpliwości kto jest lepszym pięściarzem, zdecydowana dominacja naszego zawodnika znalazła odzwierciedlenie na kartach punktowych u sędziów którzy jednogośnie przyznali zwycięstwo naszemu pięściarzowi.
Kolejna walka to zacięty bój pomiędzy zawodnikiem Górnika Sosnowiec Igorem Kędryną który zmierzył się z mistrzem Czech Ondra Horvatem, w początkowej fazie walki przewagę wypracował sobie zawodnik Czeski ale czym walka trwała dłużej tym coraz lepiej radził sobie zawodnik z Sosnowca, niestety zdaniem sędziów lepszy okazał się Ondra Horvat.
Ryan Gbyl w wadze do 64 kg zmierzył się z uczestnikiem mistrzostw Europy Samuelem Fiedorem i obydwaj zawodnicy pokazali boks na najwyższym poziomie walka była tak zacięta i dynamiczna że do końca nie było wiadomo kogo sędziowie ogłoszą zwycięzcą ale jak się okazało w tych wszystkich wymianach to nasz zawodnik był dokładniejszy i to on po raz drugi z rzędu został triumfatorem tej imprezy.
W wadze do 69 kg spotkało się dwóch zawodników naszego klubu nieznacznie lepszym na przeomie całego pojedynku według sędziów okazał się Jakub Parniewicz.
Waga 75 kg w której rękawice skrzyżowali Mateusz Maciąg Górnik Sosnowiec i Hubert Tokarski LKS Myszków, zdecydowana przewaga Mateusza Maciąga na przełomie całego pojedynku nie pozostawiła wątpliwości sędziom komu należy się zwycięstwo i tak teżbyło jednogośna decyzja na korzyść naszego pięściarza.
Jakub Kurek to kolejny reprezentant naszego klubu który zmierzył się w wadze ciężkiej z doświadczonym i dużo starszym zawodnikiem z Myszkowa Michałem Szotem, walka była bardzo emocjonująca ponieważ ciosy obydwu zawodników miały swoją wagę i raz jeden raz drugi bardzo mocno bili, dokładniejszy i szybszy był jednak zawodnik z Sosnowca i to jego ręka powędrowała w górę.
II Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Henryka Średnickiego został okraszony walką wieczoru o tytuł Mistrza Śląska seniorów w wadze półciężkiej w której zmierzyli się zawodnik K.S.Górnik Sosnowiec Mateusz Wodziński z Mateuszem Kaszą z 06 Kleofas AWF Katowice był to zaległy finał z MIstrzostw Śląska które odbyły się w Kwietniu w Bielsku Białej w wadze półciężkiej było tak dużo zawodników że finał nie zdążył odbyć się podczas głównej imprezy dlatego został przełożony.
Walka wieczoru rozgrzała publiczność do czerwoności oczywiście sympatia była po stronie zawodnika z Sosnowca, to był prawdziwy bój polała się krew pierwsze dwie rundy zdecydowanie wygrane przez zawodnika z Sosnowca w trzeciej rundzie zabrakło gazu i dominację przejął zawodnik z Katowic na szczęście doświadczenie było po stronie Mateusza Wodzińskiego który ostatecznie jednogłośnie mimo otrzymanego w trzeciej rundzie ostrzeżenia wygrał walkę i po raz trzeci z rzędu został Mistrzem Śląska Seniorów w wadze półciężkiej.
Trener Karol Nowakowski, kierownik sekcji Waldemar Wodziński mogą być zadowoleni z walk swoich podopiecznych.
Dziękując za pomoc w organizacji panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu, Jerzemu Górakowi, Arkadiuszowi Chrabia, Paulinie Adamus, Tadeuszowi Zarębskiemu, Wojciechowi Komorowskiemu, Januszowi Kapce, pani Dorocie z restauracji DORJAN, chłopakom wyznaczonym przez MOSiR do pomocy przy składaniu i rozkładaniu ringu…ZAPRASZAMY ZA ROK

Poniżej wszystkie walki turniejoweWyniki walk MTB im. Henryka Średnickiego – Sosnowiec 18.05.2018

 

Nr

Waga

Zawodnik

Klub

Licencja

Zwycięzca

Werdykt

1

38/mł.

PAWLIK Nicolas

LKS Myszków

 

PAWLIK Nicolas

pkt. 3:0

HORVAT Francisek

Czechy

 

2

46/kad

BUJAKOWSKI Wiktor

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3131

BUJAKOWSKI Wiktor

pkt. 3:0

PORBSKY David

Czechy

 

3

54/kad

KĘDRYNA Igor

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3546

HORVAT Ondra

pkt. 3:0

HORVAT Ondra

Czechy

 

4

54/kad

MATUSIAK Kacper

TS Czarni- Góral Żywiec

Z 1093

HORVAT David

pkt. 3:0

HORVAT David

Czechy

 

5

75/jun

RYDZ Patryk

KS Start Częstochowa

Z 3185

RYDZ Patryk

W.O.

MŁYNARSKI Jędrzej

06 Kleofas AZS AWF Katowice

Z 2669

6

81/jun

MAŁYSZ Maciej

KS Start Częstochowa

Z 3034

MAŁYSZ Maciej

pkt. 3:0

CZERWIŃSKI Cyprian

TS Czarni- Góral Żywiec

Z 4023

7

57/jun

TRACZ Karolina

06 Kleofas AWF Katowice

Z 2668

TRACZ Karolina

pkt. 3:0

KUROWSKA Joanna

KB Ring Bielsko

Z 2377

8

64/jun

GBYL Ryan

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3128

GBYL Ryan

pkt. 3:0

FIEDOR Samuel

Czechy

 

9

64/jun

STRADOMSKI Piotr

KB Ring Bielsko

Z 2303

STAŃKO Piotr

RSC II

STAŃKO Piotr

TS Czarni- Góral Żywiec

Z 4022

10

69/jun

PARNIEWICZ Jakub

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 4030

PARNIEWICZ Jakub

pkt. 2:1

GAJEWSKI Kacper

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3135

11

75/jun

MACIĄG Mateusz

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3127

MACIĄG Mateusz

pkt. 3:0

TOKARSKI Hubert

LKS Myszków

Z 3656

12

91/jun

KUREK Jakub

K.S.Górnik Sosnowiec

Z 3134

KUREK Jakub

pkt. 3:0

SZOT Michał

LKS Myszków

Z 2269

13

81/sen

GOJNY Krzysztof

JKB Jawor Team Jaworzno

Z 1507

PASZEK Thomas

pkt. 2:1

PASZEK Thomas

06 Kleofas AZS AWF Katowice

Z 3791

14

75/sen

WODZIŃSKI Mateusz

KS Górnik Sosnowiec

1729

WODZIŃSKI Mateusz

pkt. 3:0

KASZA Mateusz

06 Kleofas AZS AWF Katowice

Z 3466