V Międzynarodowy Turnieju Bokserskim “Boxing Day” w Wodzisławiu Śląskim, który odbył się 9 grudnia już za nami, Zawodnicy Górnika Sosnowiec pod wodzą trenera Karola Nowakowskiego spisali się bardzo dobrze ale o tym po kolei.
Do Wodzisławia pojechała pięcioosobowa drużyna w składzie: Igor Kędryna, Patryk Kuc, Kamil Barwiński, Bartłomiej Podgórski oraz najbardziej doświadczony Marcin Skrzypek który w tym turnieju wystąpił w wadze super ciężkiej.
Pierwszy w ringu wodzisławskiej publiczności pokazał się nasz najmłodszy pięściarz Igor Kędryna który rękawice skrzyżował z zawodnikiem Ringu Bielsko Andrzejem Szysłowskim, nasz zawodnik przez cały pojedynek był bardziej aktywny zadawał więcej ciosów i zasłużenie na koniec walki to jego ręka powędrowała ku górze.
Następny zawodnik który wszedł do ringu z naszego obozu to Patryk Kuc który stoczył bardzo trudny dla siebie pojedynek z doświadczonym zawodnikiem Gardy Gierałtowice Mateuszem Wuzikiem, Bartek jednak nie przestraszył się wyżej notowanego przeciwnika i stawiał zacięty opór, jednak doświadczenie Mateusza dało znać o sobie i ten pojedynek przegrał nasz zawodnik jednogłośnie na punkty.
Kamil Barwiński w walce z Patrykiem Rydzem ze Startu Częstochowa pokazał dwa oblicza walki w pierwszej rundzie bardzo dobry boks natomiast druga runda całkowicie przespana, boks z za podwójnej gardy nie wychodził wręcz nasz zawodnik został nawet wyliczony i gdyby nie stanowcza reakcja trenera Karola Nowakowskiego przed trzecią rundą walka mogłaby zakończyć się totalną klęską dla Kamila, na szczęście zawodnik posłuchał rad trenera i trzecią rundę wygrał już do wiwatu i tym samym cały pojedynek.
Bartłomiej Podgórski to kolejny nasz zawodnik który stawia pierwsze kroki na arenie pięściarskiej ale z walki na walkę boksuje coraz lepiej tak też było tym razem jego przeciwnik Kamil Kołodziejski z Gardy Gierałtowice dopiero w trzeciej rundzie postawił się naszemu zawodnikowi ale to było za mało aby wedykt był inny niż zwycięstwo Bartłomieja Podgórskiego.
Walka wieczoru i nasz eksportowy zawodnik wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Marcin Skrzypek tym razem w wadze super ciężkiej wystąpił naprzeciw doświadczonemu naturalnemu superciężkiemu Markowi Góreckiemu z Dragona Beskid Bielsko Biała, nasz zawodnik oczywiście był zdecydowanym faworytem tej walki i nas nie zawiódł przez pełne trzy rundy kontrolował walkę zadawał więcej ciosów był zawodnikiem znacznie szybszym wyprzedzającym akcje swojego rywala. Oczywiście zasłużone jednogłośne zwycięstwo na punkty ożywiło wodzisławską halę ponieważ pojedynek mógł się podobać.
To był ostatni turniej pięściarski w jakim wystąpił nasz zespół w tym roku kalendarzowym.

Wyniki walk naszych zawodników
Igor Kędryna (Górnik Sosnowiec) vs Andrzej Szydłowski (Ring Bielsko) 3:0
Patryk Kuc (Górnik Sosnowiec) vs Mateusz Wuzik (Garda Gierałtowice) 0:3
Kamil Barwiński (Górnik Sosnowiec) vs Patryk Rydz (Start Częstochowa) 3:0
Bartłomiej Podgórski (Górnik Sosnowiec) vs Kamil Kołodziejski (Garda Gierałtowice) 3:0
Marcin Skrzypek (Górnik Sosnowiec) vs Marek Górecki (Beskid Dragon Bielsko Biała) 3:0

Wszystkie walki z turnieju mogą Państwo zobaczyć naciskając poniższy link

https://youtu.be/Sse7zb6bA2g

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
Młodzik: Jakub Przeszak / UKS Adrenalina Wrocław
Kadet: Bartosz Rak / KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski
Junior: Mateusz Filipek / KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski
Senior: Szymon Holona / KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski
Kobiety: Natalie Polednikova / BC Boxing Ostrava – CZE

Drużynowo:
1. KS Garda Gierałtowice 
2. KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski 
3. KS Górnik Sosnowiec