Zawody bokserskie “Ring Wolny” w Dąbrowie Górniczej zgromadziły w tym roku nadspodziewanie dużo zawodników.Walki odbyły się 26 listopada w hali Centrum, do Dąbrowy przyjechało 21 klubów, 90 uczestników w tym 17 dziewczyn, 13 młodzików,18 juniorów, 21 kadetów i 21 seniorów, stoczono 38 walk.Na wyróżnienie zasłużyły walki seniorów, których odbyło się 9 i każda z nich wnosiła dużo emocji dla publiczności.
Ze zmiennym szczęściem walczyli zawodnicy naszego klubu których aż siedmiu na te zawody powołał trener Karol Nowakowski
Młodzik: Kędryna Igor waga 50 kg
Kadeci: Wiktor Bujakowski waga 46 kg, Bartłomiej Podgórski waga 63 kg, Kamil Barwiński waga 70 kg, Mateusz Maciąg waga 70 kg, Bartłomiej Kurek waga 80 kg
Junior: Patryk Kuc waga 69 kg

Pierwszy do ringu wyszedł Wiktor Bujakowski którego przeciwnikiem był zawodnik Czarnych Góral Żywiec Kamil Kopyto, nasz zawodnik od początku do końca walki nadawał tempo nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy w tym pojedynku, werdykt sędziowski mógłbyć tylko jeden, jednogłośne zwycięstwo Wiktora.
Po walce Wiktora do ringu wszedł nasz najmłodszy zawodnik Igor Kędryna którego rywalem był zawodnik z Akademii Bokserskiej Libiąż Konrad Cora walka stała na bardzo wysokim poziomie jak na tę kategorię wiekową niestety mimo ambitnej postawy naszego zawodnika to ręka rywala powędrowała do góry.
W wadze 63 kg wystąpił młody zawodnik Górnika Sosnowiec Bartłomiej Podgórski a jego rywal to zawodnik LKS Myszków Piotr Stradomski nasz zawodnik w tej walce spisał się bardzo dobrze już w pierwszej rundzie przełamał przeciwnika wygrywając jednogłośnie na punkty 3:0
Kamil Barwiński to kolejny zawodnik Górnika Sosnowiec który bez problemu poradził sobie ze swoim przeciwnikiem z Roan Fight Club Mysłowice Nikodemem Nowakiem.
Niestety niemiłą niespodziankę sprawił nam Mateusz Maciąg który zmierzył się z Filipem Colkosem z 06 Kleofas Katowice po pierwszej wygranej rundzie przez Mateusza pozostałe dwie oddał bez walki tym samym przegrał cały pojedynek 0:3
Kolejny nasz zawodnk to Jakub Kurek i kolejna walka naszego zawodnika z zawodnikiem 06 Kleofas Katowice w tym pojedynku nie mogło być mowy o przypadku Kuba cały czas kontrolował pojedynek i zasłużenie zwyciężył jednogłośnie na punkty.
Ostatnim naszym pięściarzem który wszedł do ringu był Patryk Kuc który skrzyżował rękawice z zawodnikiem Akademii Bokserskiej Libiąż niestety Patryk zaczął walczyć dopiero od trzeciej rundy ale to było za mało aby zwyciężyć w tym pojedynku, tak więc w siedmiu stoczonych pojedynkach odnotowaliśmy 4 zwycięstwa i 3 porażki w Dąbrowie nie wystąpiło pięciu naszych najlepszych zawodników Kadet Ryan Gbyl waga 63 kg oraz czterecz seniorów Paweł Sabatowicz waga 69 kg, Tomasz Kucek waga 69 kg, Mateusz Wodziński waga 81 kg i Marcin Skrzypek waga 91 kg

Wyniki naszych zawodników:

Kadet waga 46 kg
Wiktor Bujakowski (Górnik Sosnowiec) vs Kamil Kopyto (Czarni Góral Żywiec)  3:0

Młodzik waga 50 kg
Igor Kędryna (Górnik Sosnowiec) vs Konrad Cora (Akademia Bokserska Libiąż)  0:3

Kadet waga 63 kg
Bartłomiej Podgórski (Górnik Sosnowiec) vs Piotr Stradomski (LKS Myszków)  3:0

Kadet waga 70 kg
Kamil Barwiński (Górnik Sosnowiec) vs Nikodem Nowak (Roan Fight Club Mysłowice)  3:0

Kadet waga 70 kg
Mateusz Maciąg (Górnik Sosnowiec) vs Filip Colkos (06 Kleofas Katowice)  0:3

Kadet waga 80 kg
Bartłomiej Kurek (Górnik Sosnowiec) vs Bartosz Bonk (06 Kleofas Katowice)  3:0

Junior waga 69 kg
Patryk Kus (Górnik Sosnowiec) vs Damian Łazarczyk (Akademia Bokserska Libiąż) 0:3

Za najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych uznano:

MŁODZIK – Jakub Przeszak z UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław
KADET – Dawid Turek z KS Start Częstochowa
JUNIOR – Remigiusz Skoczyński z Gardy Gierałtowice
DZIEWCZYNY – Jaśmina Zapotoczna z UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław
SENIOR – Tomasz Skubis z FightBoxing Dąbrowa Górnicza

Kluby biorące udział w Ringu Wolnym:
TS Czarni Góral Żywiec, KS Górnik Sosnowiec, Akademia Boksu Libiąż, MOSM Tychy, GUKS Carbo Gliwice, Gujakan Jaworzno, UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław, FightBoxing Dąbrowa Górnicza, KS Garda Gierałtowice, 06 Kleofas AZS AWF Katowice, KS Start Częstochowa, KSiSW Shogun Mysłowice, LKS Myszków, KS Rojek Kraków, KB Puncher Cieszyn, Roan Fight Club Mysłowice, UKS Śląsk Ruda Śląska, KSW Odra Wodzisław Śląski, DKB Dąbrowa Górnicza, SKB klincz Brenna, UKS MOSM Bytom.