W dniach 14.- 15.10. 2017r. na hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się XVII Międzynarodowy turniej bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Wystartowało 55 zawodników z 18 klubów w tym pięściarze ze Słowacji, Kosova, Czech oraz kluby ze Śląska. Górnik Sosnowiec reprezentowało tylko trzech zawodników w kategorii wiekowej kadet Wiktor Bujakowski 46 kg, Mateusz Maciąg waga 70 kg i Jakub Kurek waga 80 kg, niestety nie mogli w tym prestiżowym turnieju wystąpić nasi najlepsi młodzieżowcy Tomasz Kucek waga 69 kg, Mateusz Wodziński waga 81 kg i Marcin Skrzypek waga 91 kg którzy w tym czasie występowali w Koninie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Przez dwa dni można było oglądać bardzo dużo ciekawych walk. Wystąpił aktualny wicemistrz Europy Mirek Gorol z Kosowa, który wygrał swoje walki (finał z mistrzem Polski – Przybyłą) i został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju.
Nas najbardziej interesowali nasi zawodnicy, Wiktor Bujakowski stoczył w sobotę finał i zaciętą walkę z bardzo dobrym Słowakiem zawodnikiem Nitry Loric Lukaszem zwyciężając jednogłośnie na punkty i był to dobry początek naszych zawodników podczas sobotnich walk. 
Mateusz Maciąg vs Kamil Żogała (Mysłowice) to kolejny pojedynek naszego zawodnika w tym turnieju i kolejna jednogłośna wygrana zawodnika Górnika Sosnowiec i awans do niedzielnego finału
Kolejny sobotni pojedynek finałowy stoczył Jakub Kurek (Górnik Sosnowiec) vs Kacper Pieczyrak (Dragon Bielsko) nasz aktualny Wicemistrz Polski kadetów nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem swojego rywala i tym samym udowodnił że jest czołowym Polskim kadetem w tej wadze.

W niedzielne popołudnie walczył w walce finałowej tylko Mateusz Maciąg a jego rywalem był aktualny Mistrz Śląska kadetów w wadze 70 kg Kacper Martyka, był to rewanż za finałowe starcie w mistrzostwach śląska które odbyły się w marcu tego roku w Knurowie, niestety tym razem też lepszym okazał się zawodnik z Jaworzna pokonując jednogłośnie na punkty naszego zawodnika.
Mimo tej porażki Karol Nowakowski był bardzo zadowolony z występu naszych zawodników.

Najlepszym młodzieżowcem został zawodnik z Nitry Michael Ballai. Najlepszym kadetem został Szymon Skorupa z RMKS Rybnik, a wśród kobiet najlepszą zawodniczką była aktualna mistrzyni Polski kadetek Oliwia Buchta z RMKS Rybnik.