Mateusz Wodziński który niecały miesiąc temu zdobył na Akademickich Mistrzostwach Polski brązowy medal trafił na Akademickiego Mistrza Polski Jakuba Kasprzaka to była pierwsza walka między tymi zawodnikami i ani jeden ani drugi nie chciał opuścić nawet na moment, szkoda że walkę trochę zepsół sędzia ringowy dając naszemu zawodnikowi ostrzeżenie już na początku pierwszej rundy co nie ukrywajmy ustawiło walkę ponieważ odjęty punkt trudno było odrobić przy tak wyrównanej walce, nasz młody pięściarz pokazał charakter w walce z bardziej utytuowanym przeciwnikiem i w całych MMP zajął 5 lokatę na której obecnie znajduje się w rankingu PZB zliczając wszystkie punkty zdobyte w roku 2017, przypomnijmy że w ubiegłym roku Mateusz był w pierwszej 10 wagi półciężkiej w polsce na miejscu 10. 

 

https://youtu.be/-5DQi1BQf6w

 

Bardzo chcielibyśmy podziękować trenerowi Startu Częstochowa Piotrowi Zyzikowi który stał naszym zawodnikom w narożniku. 
Partnerom którzy cały czas nas wspierają i dzięki którym K.S. Górnik Sosnowiec sekcja boksu może istnieć, dziękujemy Firmie REMOINVEST i KLIMAINSTAL.

Poniżej prezentujemy Wam komplet wyników walk ćwierćfinałowych.

Kategoria -49kg:
Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) vs Karol Świderski (RUSHH Kielce) Walkower
Bartosz Anioł (RUSHH Kielce) vs Aleksander Poliński (Copacabana Konin) walka nieodbyta [żaden z zawodników nie stawił się w ringu]

Kategoria -56kg:
Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) vs Damian Kotlarek (BKS Olimp Szczecin) RSC 1
Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) vs Marcin Sosin (KB Zagłębie Konin) RSC 1
Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) vs Adam Pluskowski (BKS Skorpion Szczecin) PKT 5:0
Marcin Hejosz (Copacabana Konin) vs Mikołaj Piechocki (KS Szamotuły Boxing Team) RSC 1

Kategoria -64kg:
Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) vs Maksymilian Kramasz (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) PKT 4:1
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) vs Kordian Wyciszkiewicz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) PKT 5:0
Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) vs Tomasz Smerdel (BKS Olimp Lublin) PKT 5:0
Rafał Grabowski (RKB Boxing Radom) vs Maksim Bodak (Żoliborska Szkoła Boksu) PKT 2:3

Kategoria -75kg:
Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina BC Wrocław) vs Dariusz Wilk (RKS Łódź) PKT 5:0
Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) vs Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) PKT 5:0
Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) vs Rafał Pląder (WKS Desant Kraków) PKT 5:0
Kamil Kuździeń (KS Start Częstochowa) vs Hubert Kaczmarek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) PKT 5:0

 

Kategoria -91kg:
Jan Sosnowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Rafał Rzeźnik (UKS Berej Boxing Lublin) PKT 4:1
Jakub Szmajda (CKB Potężnie Ciechocinek) vs Oskar Bielski (BKS Skorpion Szczecin) PKT 5:0
Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) vs Piotr Gruchała (Boxing Team Chojnice) PKT 1:4
Aleksander Celejewski (Radomiak Radom) vs Adrian Przecioska (PKS Gwardia Szczytno) PKT 5:0

Kategoria -52kg:
Mateusz Pustuła (KS Polkowice) vs Adrian Andrzejczak (Copacabana Konin) AB 1
Sebastian Węgłowski (Broń Radom) vs Krzysztof Szczap (KB Zagłębie Konin) AB 1
Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) vs Dominik Gajewski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) Dyskwalifikacja 2
Krzysztof Rydyński (BKS Olimp Szczecin) vs Jakub Surma (KS Skalnik Wiśniówka) PKT 3:2

Kategoria -60kg:
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) vs Mateusz Rachubiński (KB Zagłębie Konin) AB 1
Dominik Palak (KS Sako Gdańsk) vs Karol Ciechanowicz (BKS Olimp Szczecin) PKT 5:0
Marek Pietruczuk (KKB RUSHH Kielce) vs Krystian Sośnicki (KKS 1925 Włókniarz Kalisz) Walkower
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) vs Rafał Jamorski (KKB RUSHH Kielce) AB 2

Kategoria -69kg:
Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) vs Karol Baran (UOLKA Ostrów Mazowiecka) PKT 5:0
Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) vs Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) PKT 5:0
Sebastian Karyś (KKB RUSHH Kielce) vs Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) PKT 0:5
Mikołaj Tobera (Sporty Walki Piła) vs Patryk Głuch (BKS Olimp Lublin) PKT 5:0

Kategoria -81kg:
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) vs Kamil Lamczyk (WKS Desant Kraków) PKT 5:0
Jakub Kasprzak (Boks Poznań) vs Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) PKT 5:0
Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) vs Roberto Różnowicz (BKS Olimp Lublin) PKT 5:0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) vs Maciej Haba (Bombardier Wrocław) PKT 5:0

Kategoria +91kg:
Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) vs Artur Biedrzycki (KS Raszyn) RSC 1
Oskar Gryckiewicz (MKSW Pomorzanin Toruń) vs Filip Kowalski (BKS Olimp Szczecin) PKT 3:2
Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów) vs Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) Dyskwalifikacja 3
Damian Wiśniewski (KB Zagłębie Konin) vs Dawid Jagieło (ASB Hetman Zamość) RSC 1