Tylko dwóch zawodników naszego klubu wzięło udział w II Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im.Zbigniewa Pietrzykowskiego który odbył się 24.06.2017 w Wilkowicach.
Trener Karol Nowakowski na ten prestiżowy turniej zabrał ze sobą tylko czterech pięściarzy Górnika Sosnowiec: kadeta Kacpra Gajewskiego, Kamila Barwińskiego oraz dwóch seniorów Tomasza Kucka i Mateusza Wodzińskiego, niestety ten ostatni w charakterze asystenta trenera ponieważ leczy kontuzję nosa.
Trener nie mógł zabrać ze sobą zawodników którzy wraz z kadrą Śląska przygotowują się w Zakopanem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się w Pułtusku Wiktor Bujakowski waga 46 kg, Ryan Gbyl waga 60 kg, Mateusz Maciąg waga 75 kg, Jakub Kurek waga 80 kg.
Po losowaniu okazało się że będzie boksowało tylko dwóch podopiecznych trenera Karola Nowakowskiego, dla Kamila Barwińskiego nie było przeciwnika.

Jako pierwszy z naszych zawodników wszedł do ringu Tomasz Kucek który w wadze do 69 kg za przeciwnika miał zawodnika Beskidy Bielsko Biała Jakuba Hałasa, mimo że przeciwnik naszego zawodnika wyglądał na bardzo silnego zawodnika to jednak doświadczenie i techniczne boksowanie od samego początku dały przewagę naszemu zawodnikowi i z każdą rundą przewaga rosła. Po bardzo ładnym pojedynku jednogłośnie na punkty zwyciężył reprezentant K.S. Górnik Sosnowiec Tomasz Kucek.
Kolejnym zawodnikiem Górnika Sosnowiec który walczył w Wilkowicach był Kacper Gajewski w wadze 57 kg którego rywalem był zawodnik z Formy Zgierz Kacper Lubarski obydwaj zawodnicy stoczyli zaciętą walkę niestety wynik 2:1 był jednak na korzyść zawodnika ze Zgierza, naszym jednak zdaniem to nasz zawodnik zadał więcej precyzyjnych ciosów no ale to sędziowie ustalają werdykty.

Podczas II Memoriału poświęconego Zbigniewowi Pietrzykowskiemu,w dniu 24 czerwca br.odbyły się również egzaminy na wyższą klasę sędziego w naszej dyscyplinie sportu w których brał udział również Kierownik sekcji bokserskiej K.S. Górnik Sosnowiec Waldemar Wodziński zdając z bardzo wysoką oceną na sędziego klasy związkowej.

Egzaminy na stopień sędziego związkowego PZB zdali:
Marcin Cel
Bogusław Dzięgielowski
Adam Spiecha
Waldemar Wodziński
Swoje kwalifikacje podnieśli również sędziowie kandydaci na stopień sędziego Okręgowego, zdając pozytywnie egzamin a są to:
Magdalena Cieślik
Artur Falkiewicz
Sławomir Łaniecki
Łukasz Sieprawski
Do egzaminu przystąpił również Tomasz Cyganek który otrzymał tytuł, sędziego kandydata.

Jednym z egzaminatorów był sędzia międzynarodowy kol.Mariusz Górny w przeszłości sędzia Olimpiady w Londynie i Rio de Janeiro.