Podczas XII MTB Leszka Błażyńskiego oprócz walk eliminacyjnych do OOM odbył się również otwarty turniej w którym wystąpili zawodnicy z Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec, Urainy my mieliśmy tylko jednego reprezentanta Mateusza Wodzińskiego waga 81 kg który w walce finałowej spotkał się ze starszym o kilka lat zawodnikiem Boxing Forma Zgierz Maciejem Walczakiem.
Do walki o mały włos by nie doszło ponieważ trenerzy Walczaka obawiali się tej konfrontacji, jednak postanowili że wystawią swojego zawodnika naprzecił zdecydowanego faworyta do złotego medalu jakim bez wątpienia był nasz zawodnik.

Walka od samego początku była prowadzona pod dyktando Mateusza który cały czas zasypywał swojego rywala licznymi kombinacjami ciosów, po dwóch rundach wszystko było jasne i stało się…
na samym początku trzeciej rundy Maciej Walczak chciał wyprowadzić cios niestety zrobił to w tak niefortunny sposób że zadał go łokciem łamiąc nos naszemu zawodnikowi, który mimo że nic nie widział na oczy pokazał harakter, dokończył walkę zadając przy okazji kilka mocnych ciosów i oczywiście wygrał walkę jednogłośnie na punkty, zwycięstwo drugi rok z rzędu w tym turnieju Mateusz przypłaca kontuzją która wyklucza go ze startu w MTB o Czarne Diamenty oraz z wyjazdu na mocny MTB do Halle w Niemczech.

 
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.