Szczęśliwy trener Karol Nowakowski z sukcesu swoich podopiecznych.

 

Czterech zawodników Górnika Sosnowiec Wiktor Bujakowski waga 46 kg, Ryan Gbyl waga 60 kg, Mateusz Maciąg waga 75 kg oraz Jakub Kurek waga 80 kg wygrało eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się z początkiem lipca w Pułtusku, na mistrzostwa nie pojedzie tylko Mateusz Siłuszek w wadze 63 kg, który nie przeszedł eliminacji.
W dniach 3-4 czerwca 2017 roku w teatrze Rozbark w Bytomiu odbył się XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Leszka Błażyńskiego, jednocześnie podczas tegoż turnieju odbyły się eliminacje najlepszych kadetów na śląsku o wyjazd na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Wyniki walk naszych zawodników

waga 46 kg Wiktor Bujakowski – awans na OOM bez walki
waga 60 kg Ryan Gbyl vs Antoni Brzozok (BKS Jastrzębie) 3:0
waga 63 kg Mateusz Siłuszek vs Kevin Gibas (TS Czarni Góral Żywiec) 0:3
waga 75 kg Mateusz Maciąg – awans na OOM bez walki
waga 80 kg Jakub Kurek vs Bartosz Bonk (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 3:0

Życzymy naszym zawodnikom powodzenia na OOM