W piątkowy wieczór 02 czerwca, dziennikarze, artyści i samorządowcy sprawdzili się w nowej roli i skrzyżowali rękawice w bytomskim teatrze Rozbark podczas zorganizowanej charytatywnej gali bokserskiej o nazwie ,,W samo serce”. Czy odnaleźli się w roli pięściarzy i czy trafili prosto w serce?
W pełni zasłużenie, galę wygrała 17-letnia Patrycja Malinowska na której leczenie przeznaczono część zebranych funduszy. Zadała najwięcej ciosów ,,W samo serce” 

 

Na Gali w Bytomiu w głównej walce wieczoru wystąpili wiceprezydent Bytomia ANDRZEJ PANEK i niepokonany mistrz – DAMIAN JONAK, którzy stoczyli ze sobą 3 rundowy pojedynek.
W Gali zaboksowali także znani śląscy dziennikarze, samorządowcy i aktorzy: jak np. aktor Wojciech Zieliński, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, dziennikarz Marek Durmała, czy detektyw Damian Petrow z serialu „Zdrady”

    
Nas najbardziej interesowała walka Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z aktorem teatru Zagłębia Piotrem Zawadzkim, w narożniku Arkadiusza Chęcińskiego stał nasz trener Karol Nowakowski i to dzięki jego wskazówką Arkadiusz Chęciński walczył jak równy z równym z o wiele cięższym od siebie przeciwnikiem, walkę w ringu prowadził kierownik naszego klubu sędzia Waldemar Wodziński. W tej walce sędziowie byli jednomyślni i zasłużenie wskazali remis z którego ucieszyli się obydwaj walczący ze sobą panowie.

  

Tego wieczoru odbyły się też aukcje różnorodnych przedmiotów w celu zabrania jak największej ilości pieniędzy na cele charytatywne, jedną z nich były rękawice bokserskie z podpisem obecnego na gali Krzysztofa ,,Diablo” Włodarczyka

1. Na leczenie 17-letniej Patrycji Malinowskiej z Suwałk, która ucierpiała w koszmarnym wypadku na gokarcie. Straciła włosy i musiała przejść skomplikowaną transplantację.

Obecnie jej stan jest zadowalający, Patrycja jest już po pierwszym udanym przeszczepie, ale czeka ją długi powrót do zdrowia. Rana głowy nie jest jeszcze do końca wygojona. Patrycję czeka długa i trudna rehabilitacja.

  

2. Na wsparcie działalności Hospicjum św. Franciszka w Katowicach, czyli najstarszego hospicjum domowego w Polsce….Hospicjum św. Franciszka w Katowicach opiekuje się ponad setką chorych z Katowic, Siemianowic Śląskich i Mikołowa.

O GALI W SAMO SERCE

Nie jesteśmy bokserami… nawet nie aspirujemy by nimi być… ale mamy cechy, które od zawsze królowały w ringu – upór, pasję i serce do walki. (wyznał Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński)
Gala „W SAMO SERCE” odwołuje się do tradycji walk „białych kołnierzyków”, czyli ludzi, którzy – przynajmniej w teorii – na co dzień mają tyle wspólnego ze sportem co krzesło z krzesłem elektrycznym:-) Wspólny mianownik jednak istnieje!
Idea zrodziła się w Gleason’s Gym w Nowym Jorku, czyli w słynnej brooklińskiej szkole boksu, znanej z takich podopiecznych jak Muhammad Ali i Mike Tyson….
W 1988 prawnik Richard Novak i i Doktor Literatury Angielskiej David Lawrence stanęli naprzeciw siebie w ringu. Po walce dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolacje, by uczcić fuzję między światem korporacji, a pięknem boksu.
Ale nie trzeba szukać przykładów za oceanem….Rok temu Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rzucił rękawice – Dariuszowi „Tigerowi” Michalczewskiemu….I choć przegrał na ringu, to wygrali wszyscy….przede wszystkim – stowarzyszenie „Nasze Serce”, które dodało ponad 100 tysięcy złotych!