Ogromnym sukcesem organizacyjnym zakończył się mecz bokserski pomiędzy reprezentacjami Zagłębia i Śląska, przypomnijmy że zawody zostały rozegrane 27.05.2017 w Dąbrowie Górniczej podczas obchodów dni Dąbrowy Górniczej.
Organizatorzy wpadli na pomysł aby widowisko zorganizować na świeżym powietrzu i to był strzał w dziesiątkę ponieważ licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać swoich ulubieńców na świeżym powietrzu.
W zawodach wzięło udział aż sześciu zawodników naszego klubu i z ich występów trener Karol Nowakowski powinien być zadowolony mimo że jest  to bardzo wymagający szkoleniowiec nasi zawodnicy zwyciężyli pięć z sześciu pojedynków ale po kolei:

Przed walkami meczowymi odbyło się trzy walki przedmeczowe z udziałem naszych zawodników i tak w kategorii wiekowej Kadet w wadze 46 kg jako pierwszy swój występ zaliczył aktualny wicemistrz Polski młodzików Wiktor Bujakowski którego rywalem był bardzo dobry zawodnik z Górala Żywiec Daniel Trojok walka była bardzo wyrównana ale to Wiktor Bujakowski zadawał więcej ciosów i był bardziej dokładniejszy co znalazło odzwierciedlenie w werdykcie 2:1 zwyciężył według sędziów nasz zawodnik.

https://youtu.be/LPq47QXYXoc

Drugi w ringu w kategorii wiekowej Kadet w wadze 60 kg pokazał się Ryan Gbyl aktualny Mistrz Polski Kadetów którego rywalem był zawodnik Górala Żywiec Kevin Gibas w tej walce nie było wątpliwości kto jest lepszy, Ryan rządził i dzielił w ringu przez pełne trzy rundy i to jego ręka powędrowała w górę.

https://youtu.be/VIlpGVTVnNw

Kolejna walka to kategoria wiekowa senior waga 75 kg w której po raz pierwszy skrzyżował rękawice debiutujący w naszej drużynie i na ringu Łukasz Piórecki a jego rywalem był zawodnik Górala Żywiec Kamil Mrowiec w narożniku zawodników z Żywca sekundował nie kto inny jak Stefan Gawron były trener Tomasza Adamka, walka była bardzo wyrównana i werdykt mógł być tak w jedną jak i w drugą stronę, niestety sędziowie punktowi uznali że bardziej na zwycięstwo zasłużył przeciwnik naszego zawodnika i to on zwyciężył w tym pojedynku 2:1.

https://youtu.be/YVLmPSFWumU

Po tych trzech walkach rozpoczęły się walki meczowe 
Po pierwszej walce meczowej pomiędzy Łukaszem Szczepaniakiem Fight Boxing Dąbrowa Górnicza a Kamilem Kuździeniem Start Częstochowa reprezentacja Zagłębia objęła prowadzenie 2:0.
Tomasz Kucek Górnik Sosnowiec stoczył przepiękną walkę z zawodnikiem Dawidem Posiłkiem z MOSM Tychy przez pełne trzy rundy nasz zawodnik punktował zawodnika z Tych i sędziowie nie mieli najmniejszego problemu aby przyznać jednogłośne zwycięstwo naszemu zawodnikowi i tym samym wynik Zagłębie vs Śląsk brzmiał 4:0.

https://youtu.be/7vmT4YUw8tc

Kolejna walka zmniejszyła rozmiary prowadzenia na 4:2.
Do czwortej walki meczowej wyszedł Mateusz Wodziński kategoria wagowa 81 kg a jego przeciwnikiem miał być zawodnik z Jawor Team Jaworzno Krzysztof Gojny, niestety do walki nie doszło z powodu walkowera oddanego naszemu zawodnikowi przez rywala i wynik brzmiał 6:2 dla Zagłębia.
Kolejne dwie walki to zwycięstwa zawodników reprezentujących Zagłębie i wynik meczu brzmiał 10:2 i było już wiadomo że w tym pojedynku zwycięży reprezentacja Zagłębia niewiadomą było tylko to w jakich rozmiarach.
Ostatnia walka meczowa odbyła się w wadze 69 kg z udziałem naszego zawodnika Pawła Sabatowicza którego przeciwnikiem był zawodnik MOSM Tychy Szymon Jarosz, Paweł boksował w dobrym tempie choć nie ustrzegł się małych błędów które jednak nie miały wpływu na decyzję sędziów gdyż w przeciągu całej walki to Paweł był zawodnikiem zdecydowanie lepszym i zwyciężył zasłużenie 3:0 pieczętując zwycięstwo Zagłębia nad reprezentacją Śląska 12:4

https://youtu.be/26b3D9922DY

Ostatnią walką na tej gali była walka pokazowa w wadze 91 kg pomiędzy Adrianem Bełeszyńskim Fight Boxing Dąbrowa Górnicza z Witoldem Liskiem Śląsk Ruda Śląska, walka ta porwała miejscową publiczność do rewelacyjnego dopingu dla swojego zawodnika były wymiany i kombinacje ciosów w każdej płaszczyźnie, werdykt przy tak wyrównanej walce mógł być jeden Remis…
Brawo dla Wiesława Andrzejczaka i Marka Kołakowskiego za organizację świetnego turnieju.
 

Walki przedmeczowe

46kg kadet

1. Wiktor Bujakowski ( Górnik Sosnowiec)– Trojok Góral Żywiec) 2:1

60kg kadet

2. Gbyl Rayan (Górnik Sosnowiec) – Gibas Kewin ( Góral Żywiec) 3:0

75kg senior

3. Mrowiec Kamil ( Góral Żywiec) – Piórecki Łukasz( Górnik Sosnowiec) 2:1

Walki meczowe

waga 75kg junior

1.Szczepaniak Łukasz ( FightBoxing) – Kuździeń Kamil ( Start Częstochowa) 3:0

waga 64kg senior

2. Kucek Tomasz ( Górnik Sosnowiec) – Posiłek Dawid ( MOSM Tychy) 3:0

waga +91kg senior

3. Górecki Krzysztof ( Dragon Bielsko B.) – Michał Olesiuk ( Odra Opole) 1:2

waga 81kg senior

4. Wodziński Mateusz (Górnik Sosnowiec) – Gojny Krzysztof (Jawor Team) w.o

waga 75kg senior

5. Smołka Aleksander(Śl. Ruda Śląska) – Bugajski Kamil (Jawor Team) 3:0

waga 54kg junior

6. Krysztoforska Angelika ( Fight Boxing) – Joniec Patrycja(06 Kleofas Katowice) 3:0

waga 75kg senior

7. Tyniec Mateusz (Fight Boxing) – Załubski Krzysztof (Jawor Team)

waga 69kg senior

8. Sabatowicz Paweł ( Górnik Sosnowiec) – Germanek Sebastian ( Jawor Team) 3:0

waga 91kg senior

4. Bleszyński Adrian (Fight Boxing) – Lisek Witold ( Śląsk Ruda Śląska) Remis

Obsada Sędziowska

Supervisor – Adam Pawełek
Delegat ITO – Piotr Byrdy

Sędziowie Ring Punkty
Waldemar Wodziński
Bogusław Pisulski
Artur Falkiewicz
Adam Firlit
Sławomir Łaniecki