W sobotnie popołudnie w Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej odbył się Pierwszy Krok Bokserski na który trener Nowakowski któremu pomagał w narożniku Mateusz Wodziński zabrał pięciu naszych młodych pięściarzy stawiających pierwsze kroki na ringach bokserskich.
W kategorii wiekowej Kadet powołani zostali 
Mateusz Siłuszek waga 66 kg
Mateusz Maciąg waga 66 kg
W kategorii wiekowej Junior powołani zostali
Kacper Gajewski waga 60 kg
Jakub Parniewicz waga 69 kg
Mateusz Szeszko waga +91

Pierwszy do ringu z naszych zawodników wszedł Mateusz Siuszek którego rywalem był zawodnik Górala Żywiec Konrad Harężlak, już po kilku pierwszych sekundach tego pojedynku zauważalna była dość duża przewaga naszego pięściarza co w końcu miało odzwierciedlenie w liczeniu zawodnika z Żywca.
Kolejne rundy to zdecydowana dominacja Mateusza nad swoim przeciwnikiem co zakończyło się jednogłośnym zwycięstwem na punkty naszego zawodnika.

https://youtu.be/uUQLtefsi6o

Kolejnym naszym reprezentantem na Dąbrowskim ringu był Mateusz Maciąg którego przeciwnikiem był niedawny rywal Mateusza w MTB im.H.Średnickiego Patryk Turniak z Odry Wodzisław, w tamtym pojedynku stosunkiem 2:1 zwyciężył nasz reprezentant, to miał być wielki rewanż i był niestety na kożyść zawodnika z Wodzisławia chociaż walka była wyrównana to zasłużenie jednak wygrał Patryk Turniak mamy nadzieję że zawodnicy niedługo znowu będą mogli się ze sobą spotkać.

https://youtu.be/AS7Lqp5GIQA

Kacper Gajewski to kolejny nasz reprezentant który w wadze 60 kg spotkał się z zawodnikiem miejscowego klubu DKB Dąbrowa Górnicza Norbertem Krawcem, Kacper fantastycznie rozpoczął swój pojedynek, po kilku akcjach roztrzaskał nos rywalowi i walka została zakończona w pierwszej minucie pierwszej rundy efektownym zwycięstwem naszego pięściarza.

https://youtu.be/qrlfECC0pLs

Czwartym zawodnikiem naszego klubu był całkowity debiutant Jakub Parniewicz który w wadze 69 kg miał za przeciwnika zawodnika Odry Wodzisław Roberta Folwarczyka, Kuba od pierwszego gongu zaznaczył swoją przewagę nad rywalem zadając mu piekielnie mocne ciosy które odczuł jego rywal.
Pojedynek mógł zakończyć się bardzo nieprzyjemnie dla rywala naszego pięściarza ale widząc ogromną przewagę naszego zawodnika trener z Wodzisławia rzucił ręcznik w stronę ringu oznajmiają tym samym że poddaje swojego wychowanka, tym samym trzeci z naszych zawodników zanotował efektowne zwycięstwo.

https://youtu.be/pQlR1Hwrnyo

Sobota z boksem w Dąbrowie zakończyła się sukcesem naszych pięściarzy, szkoda że swoich umiejetności nie mógł zademostrować nasz junior w wadze ciężkiej Mateusz Szeszko, niestety dla naszego zawodnika nie było w wadze +91 kg zawodnika.