Wynik 16 :4 nie oddaje dramaturgii w meczu bokserskim który w niedzielę 07 maja odbył się w Gierałtowicach pomiędzy reprezentacją Śląska i Podkarpacia, bardzo silną ekipę przywieźli do Gierałtowic trenerzy Andrzej Niedziałek i Sławomir Łukasik co niewątpliwie miało ogromny wpływ na poziom walk.

W obu drużynach walczyli zawodnicy kadeci, juniorzy i seniorzy, my trzymaliśmy kciuki za dwóch naszych reprezentantów Wiktora Bujakowskiego w wadze 46 kg i Mateusza Wodzińskiego waga 81 kg.
Wiktor Bujakowski jako pierwszy z reprezentacji Śląska wszedł do ringu a jego przeciwnikiem był starszy o rok i bardziej doświadczony zawodnik Feniksa Stalowa Wola Beniamin Zarzeczny.
Walka od samego początku nie toczyła się po myśli Wiktora, niestety przeciwnik narzucił swój styl boksowania i mimo licznych zrywów naszego pięściarza to przewaga była po stronie zawodnika ze Stalowej Woli co znalazło odzwierciedlenie w ogłoszonym przez sędziów wyniku.

https://youtu.be/yv68X2-ft5g

 

https://youtu.be/cF8–hrsKug

 

https://youtu.be/FrLmG5BJL6Q

Pierwsze dwie walki przegrane przez zawodników ze Śląska nie nastawiały optymistycznie zgromadzonej publiczności, jednak od trzeciej walki to zawodnicy Śląska rządzili w ringu.
Drugi z naszych zawodników Mateusz Wodziński walczył w ostatniej meczowej walce z zawodnikiem Stali Rzeszów bardzo mocnym Karolem Zielińskim była to jedyna walka seniorów w tym meczu która zapowiadała się jako walka wieczoru i taka właśnie była obydwaj zawodnicy nie szczędzili sobie ciosów było też dużo cwaniactwa i obycia ringowego z jednej i z drugiej strony co też zakończyło się po jednym ostrzeżeniu dla obydwu zawodników, jednak z przekroju calej walki to nasz reprezentant był bardziej aktywny i dokładny w tym pojedynku zwyciężając jednogłośnie na punkty i pieczętując zwycięstwo 16:4 dla drużyny Śląska.

https://youtu.be/PcAgkkob3kQ

Trenerzy obu drużyn: Andrzej Niedziałek i Sławomir Łukasik – trenerzy Podkarpacia, oraz Adam Spiecha i Robert Gortat już zapowiedzieli rewanż, który zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco ! 
Zestawienie i wyniki walk:

          REPREZENTACJA ŚLĄSKA VS REPREZENTACJA PODKARPACIA 16:4

1 91/ sen LISEK Witold UKS Śląsk Ruda Śląska vs SZIMANEK Stal Rzeszów * WO  
2 46/kad BUJAKOWSKI Wiktor Górnik Sosnowiec vs ZARZECZNY Beniamin Feniks Stalowa Wola  0:3  
3 48/kad SKORUPA Artur RMKS Rybnik vs BLEZIEŃ Gabriel Morsy Dębica 0:3 
4 50/kad SKORUPA Szymon RMKS Rybnik vs PTAK Sebastian Morsy Dębica p 3:0
5 66/kad MARTYKA Kacper Akademia Boksu R Gortata vs KUŚ Mateusz Gimnasion Boguchwała 3:0
6 56/jun JANICKI Marcel UKS Śląsk Ruda Śląska vs KRUKAR Tomasz Budo Krosno 3:0  
7 60/jun DURKACZ Damian Spartan Knurów  vs RUDNICKI Mateusz Wisłok Rzeszów 3:0 
8 64/jun WUZIK Mateusz Garda Gierałtowice vs OGRASIŃSKI Daniel Gimnasion Boguchwała 3:0 
9 64/jun BIAŁAS Konrad Akademia Boksu R Gortata vs MURIAS Sebastian Gimnasion Boguchwała 3:0
10 81/sen WODZIŃSKI Mateusz Górnik Sosnowiec vs ZIELIŃSKI Karol Stal Rzeszów 3:0 

Walka towarzyska  

11 81/jun TRYBALSKI Marcin Garda Gierałtowice vs OTWOROWSKI Tomasz Garda Gierałtowice * p2:1