Długo czekaliśmy na diagnozę lekarzy w sprawie udziału Mateusza Wodzińskiego wMistrzostwach PolskiSeniorów jakie odbędą się końcem marca w Człopie, jak się okazuje mamy złą wiadomość dla naszych kibiców ponieważ nasz zawodnik z powodu poważnej choroby nie otrzymał zgody na uczestnictwo w tym prestiżowym turnieju.
Mamy nadzieję że naszzawodnik szybko wróci do zdrowia i już niedługo ponownie zobaczymy go w ringu. Tak więc jedynym naszym reprezentantem w tych mistrzostwach będzie Marcin Skrzypek w wadze 91 kg, wszyscy trzymamy kciuki za Marcina i życzymy mu medalu o co w tej polskiej królewskiej wadze będzie piekielnie ciężko ale Marcin to twardy i bardzo dobry zawodnik nie odpuści do końca…

W zeszłym roku w Człopie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Od najbliższego poniedziałku rozegrane zostaną tam 88. Mistrzostwa Polski Seniorów. I znów z pięściarzami olimpijskimi rywalizować będą zawodowcy.

W poprzednim czempionacie pasjonowaliśmy się rywalizacją Adama Balskiego i Tomasza Bohdanowicza w wadze ciężkiej. W tym roku Balskiego zabraknie, bo już przygotowuje się do majowego pojedynku z Łotyszem. Ale zawodowcy będą. Pełną listę zawodników zgłoszonych do turnieju przedstawimy Wam wkrótce.

Eliminacje rozpoczną się dwiema seriami w poniedziałek i dwiema kolejnymi we wtorek. W środę zostaną rozegrane już walki o medale, czyli ćwierćfinały. W czwartek półfinały, a w piątek poznamy nowych liderów na naszym podwórku.

Od pierwszego dnia walki będzie transmitować dla Was  BOKSER.ORG. Finały pokaże również jak zwykle sympatyzująca z boksem stacja Polsat Sport. Wkrótce jeszcze więcej informacji o 88. MPS Człopa 2017.