W dniach 09-11.03. 2017r. w Knurowie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w boksie. W tym prestiżowym turnieju startują zawodnicy kategorii: kadet, junior i senior. Ogółem zgłoszonych zostało 121 zawodników z 24 klubów.

   
Pierwszy dzień Mistrzostw Śląska za nami, jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ losowanie dla naszych zawodników było bardzo dobre i tak naprawdę z całej naszej drużyny tylko dwóch zawodników wróci bez zdobyczy medalowej Konrad Dorobisz który przegrał swoją walkę z zawodnikiem DKB Dąbrowa Górnicza Erykiem Himnerem oraz Tomasz Kucek który niestety ale został odesłany przez trenera Karola Nowakowskiego do domu z powodu przeziębienia i wysokiej temperatury.
Jako pierwszy swój start w Mistrzostwach Śląska rozpoczął Ryan Gbyl który w swojej pierwszej walce trafił na silnego leworęcznego zawodnika Shoguna Mysłowice Romana Żytkiewicza, walka jednak przez pełne trzy rundy była kontrolowana przez naszego zawodnika i werdykt mógł być tylko jeden zwycięstwo aktualnego Mistrza Polski Ryana Gbyla.
Kolejna walka to pojedynek w kategorii wiekowej junior i starcie naszego zawodnika Konrada Dorobisza w wadze 69 kg z zawodnikiem Dąbrowy Górniczej Erykiem Himnerem obaj zawodnicy spotkali się już ze sobą dwukrotnie i wynik był remisowy, niestety trzecia walka zakończyła się zwycięstwem 2:1 zawodnika z Dąbrowy Górniczej.
Paweł Sabatowicz to kolejny zawodnik naszego klubu który wyszedł do ringu w Knurowie aby walczyć o medal mistrzostw Śląska w wadze 69 kg jego przeciwnikiem był zawodnik JKB Jawor Team Jaworzno Sebastian Germanek po pięknym pojedynku i wymianie ciosów między zawodnikami to naszemu zawodnikowi przypadło zwycięstwo w tym pojedynku tym samym Paweł zapewnił sobie conajmniej brązowy medal mistrzostw Śląska.
Ostatnim zawodnikiem Górnika Sosnowiec który wszedł w pierwszym dniu do ringu był Mateusz Wodziński który w wadze 81 kg skrzyżował rękawice z zawodnikiem Gardy Gierałtowice Arturem Olczykiem, walka była toczona pod dyktando ubiegłorocznego Mistrza Śląska i zwycięstwo było kwestią czasu i tak też się stało, trener Gardy Gierałtoiwice w trzeciej rundzie poddał swojego podopiecznego a Mateusz Wodziński również mógł się cieszyć z wejścia do strefy medalowej.

Poniżej przedstawiamy wyniki pierwszego dnia Mistrzostw Śląska