Ogromnym sukcesem dla naszych zawodników zakończyły się Mistrzostwa Śląska w boksie które od trzech dni odbywały się w Knurowie.
Do walk finałowych przystąpiło aż ośmiu naszych zawodników ale po kolei

Pierwszy swoją finałową walkę stoczył Marcin Skrzypek w wadze 91 kg zmierzył się z Akademickim Mistrzem Polski Witoldem Liskiem z UKS Śląsk Ruda Śląska to był bardzo emocjonujący pojedynek dwóch godnych siebie rywali, walka jak na wagę ciężką toczyła się naprawdę w szybkim tempie i zakończyła się pewnym zwycięstwem zawodnika Górnika Sosnowiec który jako pierwszy zdobył złoto dla naszego klubu.

 
Mateusz Szeszko to kolejny zawodnik naszego klubu który pojawił się w ringu aby stoczyć swój finał w wadze +91 kg z Michałem Szotem z LKS Myszków jak na debiutanta Mateusz zaczął swój pojedynek bardzo bojowo i mało brakowało aby rozstrzygnął  na swoją korzyść jednak nie starczyło sił aby skończyć przeciwnika i to właśnie bardziej doświadczony zawodnik z Myszkowa zakończył walkę na swoją korzyść a Mateusz Szeszko musi zadowolić się srebrnym medalem.

 
Wiktor Bujakowski to najmłodszy zawodnik naszego klubu który wszedł do ringu aby walczyć o złoto z zawodnikiem RMKS Rybnik Arturem Skorupą to był rewanż tych zawodników za walkę w Wodzisławiu w której lepszym zawodnikiem okazał się Wiktor Bujakowski tym razem walka toczyła się pod dyktando cięższego o prawie 5 kg zawodnika z Rybnika, zawodnik z Rybnika nie miał problemu z przepychaniem dużo lżejszego Wiktora tym samym wygrał pojedynek, srebrny medal dla naszego zawodnika jest olbrzymim sukcesem i jesteśmy przekonani że jeszcze będzie o nim głośno.

 
Czwartym zawodnikiem z Sosnowca który stanął do walki o złoto był zdecydowany faworyt wagi 60 kg Ryan Gbyl przeciwnikiem Ryana był zawodnik Czarnych Góral Żywiec Kewin Gibas, tak jak wszyscy przewidywaliśmy to Ryan rządziłi dzielił w ringu i po  pięknym pokazie boksu pokonał silnego Górala z Żywca zdobywając drugi złoty medal dla klubu.

 
Mateusz Siłuszek to kolejny zawodnik naszego klubu który wystąpił w wielkim finale w wadze 63 kg a jego przeciwnikiem był zawodnik miejscowego klubu Wiktor Górczewski, niestety brak doświadczenia naszego zawodnika spowodował że musiał zapłacić frycowe w tak dużej imprezie przegrywając z Wiktorem Górczewskim Mateusz zdobył dla siebie i klubu srebrny medal i może być z tego powodu bardzo szczęśliwy, ponieważ wykonał swój plan z nawiązką.
 
Mateusz Maciąg w wadze 70 kg o złoto skrzyżował rękawice z pewnym faworytem do złota zawodnikiem z Jaworzna Kacprem Martyką i tak jak się wszyscy spodziewali rywal Mateusza zepchnął naszego zawodnika do defensywy i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść, Mateusz po brązowym medalu zdobytym w ubiegłym roku w tym roku sięga po srebro…
 
Jako przedostatni z naszych zawodników do ringu wszedł Paweł Sabatowicz w wadze 69 kg zmierzył się on z rewelacyjnie boksującym na tych mistrzostwach zawodnikiem GUKS Carbo Gliwice Maksymilianem Gibadło wielokrotnym medalistom Mistrzostw Polski i zdecydowanym faworytem tego pojedynku, Paweł jednak nie oddał walki za darmo i próbował walczyć jak równy z równym jednak przygotowanie techniczne rywala było na wyśmienitym poziomie, zawodnik z Gliwic zdobył zasłużenie złoty medal i został uznany za najlepszego seniora na tej imprezie ale zdobyty srebrny medal przez Pawła też jest dla nas i samego Pawła wielkim sukcesem.

Tak więc przed ostatnią walką naszego reprezentanta mieliśmy na koncie 2 złote 5 srebrnych i jeden brązowy medal, gdy do ringu wchodził Mateusz Wodziński w wadze 81 kg nie było chyba nikogo na hali ktoby nie stawiał na zwycięstwo zdecydowanego faworyta tej kategorii wagowej. W walce finałowej Mateusz Wodziński zmierzył się z zawodnikiem JKB Jawor Team Jaworzno Krzysztofem Gojnym, walka była bardzo brzydka ponieważ zawodnik z Jaworzna czas trzymał naszego reprezentanta aby ten nie mógł zrobić mu żadnej krzywdy, dobra taktyka rywala na Mateusza przyniosła zamierzony efekt było dużo szarpania ale Krzysztof Gojny dotrwał do końca pojedynku w którym werdykt mógł być tylko jeden zwycięstwo Mateusza Wodzińskiego i zdobyty trzeci złoty medal dla klubu który zdecydował o drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej dla naszego klubu.

Komunikat Wydziału Sportowego
Śląskiego Związku Bokserskiego
Nr. 1/2017

Kadet – 31 zawodników
Junior – 43 zawodników
Senior – 47 zawodników

W wadze 75kg finał zostanie rozegrany w Rybniku 18 marca.

Wyniki końcowe:

Kadeci:

Waga 46 kg.
1. SKORUPA Artur – RMKS Rybnik
2. BUJAKOWSKI Wiktor – KS Górnik Sosnowiec
3.RAFCZYŃSKI Piotr – Concordia Knurów

Waga 52 kg.
1. TROJOK Daniel – TS Czarni Góral Żywiec
2. TANDECKI Patryk – JKB Jawor Team Jaworzno

Waga 54 kg.
1. ZAMOJSKI Oliwier – Concordia Knurów
2. PASZENDA Rafał – RMKS Rybnik
3. ŻUK Arkadiusz – MOSM Tychy

Waga 57 kg.
1. TUREK Dawid – KS Start Częstochowa
2. SIEDLECKI Dawid – RMKS Rybnik 

Waga 60 kg.
1.GBYL Ryan – KS Górnik Sosnowiec
2. GIBAS Kewin – TS Czarni Góral Żywiec
3. BRZOZOK Antoni – BKS Jastrzębie
MOTYL Jakub – KS Start Częstochowa
5-6 HACHUŁA Szymon – MOSM Tychy
ŻYTKIEWICZ Roman – Shohun Mysłowice

Waga 63 kg.
1. GÓRCZEWSKI Wiktor – Concordia Knurów
2. SIŁUSZEK Mateusz – KS Górnik Sosnowiec

Waga 66 kg.
1. ŁANIECKI Damian – Niestow. Bielsko Biala
2. COLKOS Filip – 06 Kleofas Katowice
3. TURNIAK Patryk – KSW Boxing Odra Wodzisław Śl
KAWCZYK Marek – UKS MOSM Bytom
5. ŻOGAŁA Kamil – ROAN Fight Klub Mysłowice

Waga 70 kg.
1. MARTYKA Kacper – Akademia Boksu Roberta Gortata
2. MACIĄG Mateusz – KS Górnik Śosnowiec
3. CHMIELEWSKI Mikołaj – KS Start Częstochowa

Waga 75 kg.

1. RYDZOWSKI Kacper – CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
2. BONK Bartosz – 06 Kleofas Katowice

Waga 80+ kg.

1. RAK Bartosz – KSW Boxing Odro Wodzisław Śl
2. PIECZYRAK Kacper – Niestow. Bielsko Biała
3. KUREK Jakub – KS Górnik Sosnowiec

Juniorzy:

Waga 52 kg.
1. REUS Patryk – JKB Jawor Team Jaworzno
2. CYBULSKI Jakub – KS Garda Gierałtowice

Waga 56 kg.
1. Janicki Marcel – UKS Śląsk Ruda Śl.
2. WYPCHAŁ Kacper – Dąbrowski Klub Bokserski
3.CEPA Kacper – GUKS Carbo Gliwice
ROMANOWSKI Adam – KS Garda Gierałtowice
5-6 PLICHTA Bartosz – Concordia Knurów
ZIELONKA Szymon – UKS Śląsk Ruda Śl.

Waga 60 kg.
1. DURKACZ Damian – Spartan Knutów 
2. GAWRON Konrad – UKS Ślask Ruda Śl.
3.PRZYBYŁA Bartłomiej – JKB Jawor Team Jaworzno
PIECZARA Jakub – JKB Jawor Team Jaworzno 
5-8 GÓRECKI Łukasz – 06 Kleofas Katowice
GRUSZKA Mariusz – Dąbrowski Klub Bokserski
OTOLA Marek – UKS MOSM Bytom
PIETRZYK Kamil – BKS Jastrzębie

Waga 64 kg.
1. SKORUPA Daniel – RMKS Rybnik
2. WUZIK Mateusz – KS Garda Gierałtowice
3. NOWOK Dawid – KS Garda Gierałtowice

Waga 69 kg.
1. SKOCZYŃSKI Remigiusz – KS Garda Gierałtowice
2. FILIPEK Mateusz – KSW Boxing Odra Wodzisłwa Śl.
3. HIMNER Eryk – Dąbrowski Klub Bokserski
ŁAPA Szymon – JKB Jawor Team Jaworzno
5-8 FRELICH Wojciech – RMKS Rybnik
MASTERNAK Paweł – RMKS Rybnik
KLIŚ Radosław – BKB Beskidy Bielsko Biała
DOROBISZ Konrad – KS Górnik Sosnowiec

Waga 75 kg.
1. OTWOROWSKI Tomasz – KS Garda Gierałtowice
2. OPYRCHAŁ Adam – Beskid Dragon Bielsko Biała
3. LULEWICZ Michał – GUKS Carbo Gliwice
KWAŚNIK Bartosz – KS Start Częstochowa
5. RATALEWSKI Bartłomiej – KS Garda Gierałtowice

Waga 81 kg.
1. TRYBALSKI Marcin – KS Garda Gierałtowice
2. MAŁYSZ Maciej – KS Start Częstochowa
3. KOSSOWSKI Mateusz – KS Garda Gierałtowice
PACH Damian – BKB Beskidy Bielsko Biała

Waga 91 kg.
1. SZESZKO Patryk – KS Garda Gierałtowice
2. NAZARUK Łukasz – BKB Beskidy Bielsko Biała
3. KRÓL Mateusz – KS Garda Gierałtowice
NOCOŃ Aron – KS Garda Gierałtowice

Waga 91+ kg.
1. SZOT Michał – LKS Myszków
2. SZESZKO Mateusz – KS Górnik Sosnowiec
3. WIŚNIEWSKI Mateusz – KS Garda Gierałtowice

Seniorzy:

Waga 56 kg.
1. MIZIOŁEK Dawid – JKB Jawor Team Jaworzno
2. RYCZKO Adam – Concordia Knurów
3. KUBIAK Dawid – KS Garda Gierałtowice

Waga 60 kg.
1. WYCISZKIEWICZ Kordian – 06 Kleofas Katowice 
2. POSIŁEK Dawid – MOSM Tychy
3. JURKIEWICZ Michał – Akademia Boksu Roberta Gortata

Waga 64 kg.
1. JASIEWICZ Aleksander – Niestow. Jaworzno
2. KWIENDACZ Adam – SCOUT Częstochowa
3. OLSZEWSKI Przemyslaw – GUKS Carbo Gliwice

Waga 69 kg.
1. GIBADŁO Maksymilian – GUKS Carbo Gliwice
2. SABATOWICZ Paweł – KS Górnik Sosnowiec
3. WĄSIAK Piotr – GUKS Carbo Gliwice
KACZMAREK Hubert – 06 Kleofas Katowice
5-8 KUCEK Tomasz – KS Górnik Sosnowiec
PIETRASIK Ludwik – SCOUT Częstochowa
ŁANIECKI Beniamin – KSW Boxing Odra Wodzislaw Śl.
GERMANEK Sebastian – JKB Jawor Team Jaworzno 

Waga 75 kg. 1. 

3. OPYRCHAŁ Piotr – Beskid Dragon Bielsko Biała 
BUGAJSKI Kamil – JKB Jawor Team Jaworzno
5-8 GIEWALD Marcin – LKS Myszków
ZAŁUBSKI Krzysztof – JKB Jawor team Jaworzno
KUŹDZIEŃ Kamil – KS Start Częstochowa
TOMCZYK Martin – 06 Kleofas Katowice
9-11 KUCHARCZYK Krzysztof – GUKS Carbo Gliwice
GŁOWACKI Bartosz – Akademia Boksu Roberta Gortata
TABAK Dominik – Niestow. Zabrze

Waga 81 kg.
1. WODZIŃSKI Mateusz – KS Górnik Sosnowiec 
2. GOJNY Krzysztof – JKB Jawor Team Jaworzno
3. ŚLUSARCZYK Sebastian – TS Czarni Góral Żywiec
TOBOŁA Amadeusz – Shogun Mysłowice
5-7 OLCZYK Artur – KS Garda Gierałtowice
SZKATUŁA Sebastian – Concordia Knurów
LISEK Maciej – UKS Śląsk Ruda Śl.

Waga 91 kg.
1. SKRZYPEK Marcin – KS Górnik Sosnowiec
2. LISEK Witold – UKS Ślask Ruda Śl.
3. CZARKOWSKI Wojciech – KS Garda Gierałtowice
KOWALCZYK Mateusz – 06 Kleofas Katowice
5-6 LEHMANN Robert – Niestow. Zabrze
KOWALCZYK Marcin – UKS Śląsk Ruda Sl.

Waga 91+ kg.
1. KOT Tadeusz – UKS MOSM Bytom
2. WODECKI Miłosz – LKS Myszków
3. GÓRECKI Marek – Beskid Dragon Bielsko Biała
PIETRAS Michał – KS Garda Gierałtowice
5-6 RUP Jacek – KS Start Częstochowa 
GAWEŁEK Daniel – Shogun Mysłowice

Najlepszy kadet: GÓRCZEWSKI Wiktor – Concordia Knurów 
Najlepszy junior: DAMIAN Durkacz – Spartan Knurów 
Najlepszy senior: GIBADŁO Maksymilian – GUKS Carbo Gliwice