Ponad 100 zawodników i zawodniczek przyjechało do gliwickiego GUKS ”Carbo ”Gliwice ( 25.02.2017) by stoczyć zacięte walki podczas I Kroku Bokserskiego w hali sportowej przy ul. Kozielskiej1. 

W sumie odbyło się 41 walk we wszystkich kategoriach wiekowych. Jak widać przerwa zimowa w startach bokserskich spowodowała dużą tęsknotę wśród zawodników i zawodniczek do konfrontacji wśród rówieśników z różnych klubów bokserskich. Ponadto w zawodach dopuszczono zawodników, którzy już na swoim koncie mają stoczone ponad 5 walk, tak więc i oni mogli ”przetrzeć ”się między sobą przed Mistrzostwami Śląska
Swoją formę, w walkach sparingowych sprawdzały również dziewczyny (juniorki) ze śląskich klubów, które będą brać udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w Grudziądzu ( 01-05.03.2017).
Karol Nowakowski do Gliwic zabrał trzech naszych reprezentantów dwuch kadetów Wiktora Bujakowskiego i Mateusza Maciąga i juniora Konrada Dorobisza, zawodnicy Górnika Sosnowiec pokazali naprawdę dobry boks gliwickiej publiczności.
Wiktor Bujakowski w wadze 46 kg zmierzył się z bardzo silnym zawodnikiem Tigera Tarnów Ciureja Gracjanem na codzień mieszkającym w Anglii mimo bardzo ambitnej walki naszego pięściarza widać było różnicę w wadze obydwu pięściarzy (Wiktor niestety waży 42kg) co powodowało że przeciwnik zawodnika z Sosnowca był silniejszy i to zdecydowało że sędziowie po mimo wszystko dobrej walce naszego pięściarza przyznali zwycięstwo zawodnikowi z małopolski.
Mateusz Maciąg waga 70 kg w swojej walce nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Czarnych Góral Żywiec i zdecydowanie pokonał zawodnika z Żywca.
Konrad Dorobisz waga 69 kg również zdecydowanie na punkty pokonał swojego przeciwnika z LKS Mysłów Radosława Kręskiego.