Dwaj nasi zawodnicy Ryan Gbyl oraz Marcin Skrzypek zostali powołani na mecz Śląsk vs Białystok który odbył się w dniu 19 lutego na hali przy ul.Grunwaldzkiej w Jaworznie.
Zanim rozpoczął się mecz doszło do pięknej ceremonii wręczenia tortu Robertowi Gortatowi z okazji 1 rocznicy powstania Akademii Boksu Roberta Gortata, prezent również otrzymał zawodnik z Jaworzna Konrad Białas z okazji urodzin, po tych miłych chwilach zaczęło się pasjonujące widowisko.
Podczas konfrontacji tych dwóch bardzo silnych regionów na trybunach zobaczyliśmy wielu znamienitych gości z Prezesem Piotrowskim na czele, obecny był również Wiceprezes ds wyszkolenia Marcin Stankiewicz oraz Pan Maciejewski trener Kadry Narodowej Kobiet.
Nas oczywiście najbardziej ciekawiły walki naszych zawodników, jako pierwszy do ringu wszedł Ryan Gbyl którego przeciwnikiem był zawodnik z Podlasia bardzo wymagający Kamil Kudzin po pierwszych bardzo nerwowych poczynaniach z obydwu stron to Ryan zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę i wyprowadzał coraz to mocniejsze ciosy zapędzając przeciwnika do narożnika.
druga i trzecia runda to już zdecydowana przewaga naszego zawodnika i pewne jednogłośne zwycięstwo na punkty, zwycięstwo tym bardziej cieszy ponieważ Ryan walczył nie tylko z przeciwnikiem ale taże z przeziębieniem.
Jako piąty do swojego pojedynku wyszedł Marcin Skrzypek który walczył z bardzo mocnym i doświadczonym zawodnikiem Podlasia Patrykiem Rostkowskim po pierwszych dwóch bardzo wyrównanych rundach lepsze wrażenie pozostawił Marcin Skrzypek co znalazło odzwierciedlenie na kartach punktowych u sędziów każda runda była wygrana 2:1 przez Marcina i wszystko układałosię po naszej myśli jednak trzecia runda to zdecydowany atak zawodnika gości i runda wygrana przez Patryka 3:0 przy takim wyniku na kartach był remis i to sędziowie wskazali że lepszym pięściarzem w tym pojedynku minimalnie był Patryk Rostkowski zwyciężając 2:1 naszego zawodnika.
Trener Karol Nowakowski chwalił za dobrą postawę obydwu naszych zawodników.

Poniżej przedstawiamy wyniki walk

         ŚLĄSK                       VS      PODLASIE                              10:6

Damian STANISŁAWSKI    vs  Oskar ŁAZEWSKI                        RSC
Katarzyna BUJKO                vs  Patrycja BORYS                          1:2
Ryan GBYL                         vs  Kamil KUDZIN                               3:0
Nikola MUSIAŁ                    vs  Roksana WIERZBICKA               1:2
Marcin SKRZYPEK              vs  Patryk ROSTKOWSKI                 1:2
Kacper MARTYKA             vs  Jan MOCZYDŁOWSKI                   AB
Remigiusz SKOCZYŃSKI  vs  Michał WIECZOREK                     3:0
Ewa BIAŁAS                       vs  Ewelina CIEŚLUK                         3:0

Ponadto odbyło się kilka walk pokazowych z których najbardziej emocjonującym pojedynkiem było starcie pomiędzy Konradem Białasem a Konradem Grymaszewskim po pięknej walce według sędziów jednogłośną decyzją wygrał ten pierwszy.