Sporo atrakcji w niedzielę 15 stycznia przygotowali organizatorzy na 25 finał WOŚP który odbył się na Hali sportowej przy ul.Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego była bardzo interesująca, zbierane w tym roku środki przeznaczone będą na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W Sosnowcu Najważniejszym punktem finału były koncerty na Górce Środulskiej. Publiczności zaprezentowali się formacje Menago, St. James Hotel, Lidia Kopania, grupa Myslovitz, Marcin Wyrostek i Grubson. O godz. 20 odbyło się tradycyjne światełko do nieba. Koncert prowadził aktor Teatru Zagłębia Piotr Zawadzki. – Sosnowieckie sztaby w tym roku połączyły swoją działalność.
Zorganizowano wielką taneczną imprezę, Ewelina Stasik ze sztabu WOŚP w II LO im. Emilii Plater. –  realizowała jeden z głównych celów orkiestry: nauka ratowania ludzkiego życia.
Już od rana sporo się działo w hali sportowej w Zagórzu. Dzięki połączonym siłom sztabów WOŚP z terenu Sosnowca atrakcji nie zabrakło.
Sekcja Pięściarska naszego Klubu nie chciała przejść obojętnie od tak szczytnego celu i postanowiła wziąść czynny udział w tak wielkim wydarzeniu, o godz. 12.00 nasi najlepsi pięściarze Marcin Skrzypek, Mateusz Wodziński i Wiktor Bujakowski dali pokaz boksu licznie zgromadzonej publiczności, rozgrzewając atmosferę do czerwoności.

 

Po tak udanym pokazie zaczęła się licytacja przedmiotów przekazanych przez naszą sekcję na WOŚP.
Jako pierwszy na licytację poszedł voucher na darmowy miesięczny trening w naszym klubie, został on wylicytowany na kwotę 100 zł. Kierownik klubu Waldemar Wodziński przeszedł do kolejnej licytacji której przedmiotem był złoty medal Mateusza Wodzińskiego zdobyty wraz z drużyną Górnika Sosnowiec w Mistrzostwach Polski 2014 w Nowej Dębie, ku miłemu zaskoczeniu ta licytacja była najbardziej emocjonująca i medal został wylicytowany za kwotę 330 złotych które zwycięzca licytacji natychmiast wpłacił na rzecz WOŚP.

       
Złote rękawice bokserskie z podpisem Mistrza Olimpijskiego Mariana Kasprzyka były kolejnym przedmiotem przekazanym na licytację przez nasz klub, tym razem była to aukcja na allegro która trwała do 20 stycznia i zakończyła się wylicytowaną kwotą na poziomie 610 zł. 

    
Podsumowując wszystkie aukcje w sumie Sekcja Boksu Górnika Sosnowiec przekazała na WOŚP 1 040 zł, mamy nadzieję że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ten szczytny cel.
Dziękujemy za współpracę p. Rafałowi Łydkowi Dyrektorowi MOSiR, Kierownikowi oniektu Januszowi Kapce oraz p.Ewelinie Stasik Szefowej sztabu WOŚP.