IV Edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego już za nami, czas na krótkie podsumowanie !

Na Turniej zgłoszonych zostało 65 zawodników z 16 klubów, w tym 2 ekipy zagraniczne, z czego utworzonych zostało 27 pojedynków. Podczas Turnieju po raz kolejny przeprowadzona została również kampania profilaktyczna „Dopalacze kradną życie”, „Uzależnienia drogą donikąd” realizowana przez Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.
Kierownik sekcji Waldemar Wodziński zabrał do Wodzisławia Śląskiego tylko dwóch zawodników Górnika Sosnowiec w wadze 40 kg Wiktora Bujakowskiego i w wadze 69 kg Tomasza Kucka. 

  

Turniej rozpoczął od krótkiego przemówienia spikera głównego zawodów Pana Tadeusza Guz (zawodnik działającego w latach 80′ Klubu Bokserskiego GKS Wodzisław Śląski). 
Podczas Turnieju Prezes klubu Patryk Błasik wręczył Zbigniewowi Kicce pamiątkowy Puchar, który był wyrazem podziękowania za wieloletnią pracę trenerską oraz wkład w budowę KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski.
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.
Jako pierwszy z naszych zawodników wyszedł do ringu Tomasz Kucek którego przeciwnikiem był zawodnik BC Ostrawa Dawid Urbanek, w tym pojedynku w miarę wyrównanabyła tylko pierwsza runda która na kartach sędziowskich została zapisana na korzyść naszego zawodnika, druga runda to skomasowane ataki Tomka i przerwany pojedynek przez sędziów w obawieo zdrowie zawodnika z Ostrawy i zwycięstwo w pięknym stylu przez TKO Toasza Kucka.

 
Następny do ringu wszedł aktualny Vice Mistrz Polski Młodzików Wiktor Bujakowski którego przeciwnikiem był zawodnik RMKS Rybnik Artur Skorupa obydwaj zawodnicy należą do ścisłej czołówki pięściarzy w Polsce w tej kategorii wiekowej walka tych zawodników była wspaniała, wymiany ciosów, wysokie tempo spowodowało że był to chyba najpiękniejszy pojedynek tego wieczoru, po tej trzymającej w napięciu dramatycznej walce sędziowie przyznali zwycięstwo zawodnikowi Górnika Sosnowiec Wiktorowi Bujakowskiemu, Wiktor również został uznany najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.
Naszym zawodnikom w zastępstwie Karola Nowakowskiego sekundował były trener Górnika Sosnowiec Jerzy Jarocki bardzo chwaląc naszych zawodników za realizację założeń taktycznych.

 

Najlepszymi zawodnikami Turnieju zostali:
Kat. Kobiety – Jolanta Cichoń (UKS Evan Nowy Sącz)
Kat. Młodzicy – Wiktor Bujakowski (Górnik Sosnowiec)
Kat. Kadeci – Daniel Trojok (Góral Żywiec)
Kat. Juniorzy – Daniel Skorupa (RMKS Rybnik)
Kat. Seniorzy – Bartłomiej Włodarczyk (Boxing Odra Wodzisław Śl.)

Klasyfikacja Drużynowa:
1. RMKS Rybnik
2. TS Czarni Góral Żywiec
3. KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski

Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały cenne nagrody m.in. głośniki bluetooth, sprzęt AGD, odzież sportowa, książki i inne upominki.