Trzeciego grudnia w Gierałtowicach odbył się mecz ŚLĄSK VS CZECHY I MORAWY, organizatorem tego wydarzenia oprócz gospodarza imprezy Gardy Gierałtowice był również nasz kliub oraz Akademia Boksu Roberta Gortata i Beskidy Bielsko Biała.
Impreza zgromadziła na trybunach bardzo licznie przybyłą i niewiarygodnie głośnie dopingującą publiczność, przybyli na tę galę znakomici goście w osobach Mariana Kasprzyka i Mariusza Wacha, ogólnie poziom widowiska stałna bardzo wysokim poziomie sportowym jak również organizacyjnym.
Karol Nowakowski do Gierałtowic zabrał dwóch wychowanków naszego klubu powołanego do Kadry Śląska Ryana Gbyla oraz Tomasza Kucka który miał stoczyć walkę pokazową z zawodnikiem Gardy Gierałtowice Tomaszem Otworowskim w wadze 69 kg.

Pierwsze rozpoczęły się walki najmłodszych adeptów boksu po zakończeniu tych walk odbyło się sześć walk pokazowych i tak właśnie w czwartej walce do ringu wszedł nasz zawodnik Tomasz Kucek który zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Tomaszem Otworowskim, walka stała na bardzo wysokim poziomie i widzieliśmy jak zawodnicy nawzajem wyprowadzają swoje akcje co zdobyło uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Walka była bardzo wyrównana i do końca chyba nikt nie wiedział jaki będzie werdykt sędziowski jak się jednak okazało sędziowie w tym pojedynku zwycięstwo przyznali gospodarzowi choć myślę że najbardziej sprawiedliwym wynikiem tej konfrontacji byłby remis.

   
Po zakończeniu walk pokazowym odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia i po odegraniu hymnów Czech i Polski rozpoczął się mecz Śląsk vs Czechy i Morawy.
Zaczęły Panie i tak Agata Konieczny w wadze 50 kg zwyciężyła przez TKO w 2 rundzie Claudię Totową i zdobyła pierwsze punkty dla Polski.
Jako drugi do ringu wyszedł nasz reprezentant Ryan Gbyl którego w wadze 60 kg przeciwnkikiem był Viktor Kubecka, pierwsza runda nie ułożyła się po myśli Ryana który nie mógł poradzić sobie z bardzo mobilnym Czechem co znalazło odzwierciedlenie na kartach punktowych gdzie sędziowie pierwszą rundę przyznali Czechowi.
Karol Nowakowski w przerwie dwoił się i troił aby przygotować naszego pięściarza do kolejnej rundy i widać było że wskazówki trenera przyniosły efekt ponieważ w ringu w drugiej rundzie było widać ogromną zmianę w stylu boksowania naszego reprezentanta, trzecia runda miała zdecydować kto będzie zwycięzcą tego pojedynku.
Mimo że to była najbardziej wyrównana runda to jednak swoją wyższość nad przeciwnikiem pokazał Ryan Gbyl wygrywając cały pojedynek jednogłośnie na punkty.

  

Poniżej wyniki walk meczowych                                                                 ŚLĄSK VS CZECHY I MORAWY

waga 50 kg Agata Konieczny           vs Claudia Totova      TKO                       2      :     0
waga 60 kg Ryan Gbyl                     vs Viktor Kubecka      3:0                         4      :     0
waga 81 kg Łukasz Nazaruk            vs Jan Bezusek          3:0                         6      :     0
waga 64 kg Konrad Piałas                vs Patrik Balaż           1:2                         6      :     2
waga 70 kg Paweł Masternak           vs Daniel Travnicek   TKO                       8      :     2
waga 66 kg Remigiusz Skoczyński   vs Matej Herbacek     3:0                       10      :     2
waga 80 kg Kacper Pieczyrak           vs Milan Horvat         TKO                     12      :     2
waga 63 kg Kacper Martyka             vs Lukasz Hudik        TKO                      14      :     2
waga 69 kg Jarosław Michalik          vs Petr Lacko              3:0                       16      :     2
waga 57 kg Nikola Musiał                 vs AminaSedlackova  3:0                       18      :     2