Kapitalne widowisko pięściarskie w Jaworznie świetna organizacja i bardzo zacięte pojedynki 

Ponad dwie godziny oczekiwania na drużynę niemiecką SC Colonia 06 eV w piątek 25. 11.2016r w CH Galena jaworznickich kibiców na oficjalną wagę zawodników zostało wynagrodzone w sobotę 26 listopada 2016r o godzinie 17,00 w hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Młodzież Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team i najlepsi zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów oraz bardzo groźny zespół SC Colonia 06 eV. z Niemiec zafundowały kibicom boksu kapitalny spektakl pięściarski. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodnikóww  wadze 81 kg wystąpił Mateusz Wodziński a w wadze 91 kg Marcin Skrzypek. Począwszy od pierwszego pojedynku Klaudii Simsak z Vivien Neumann emocje rosły z każdą walką. Niemka silniejsza fizycznie napierała od pierwszej sekundy bardzo ostro jednak szybkość i spryt ringowy był po stronie zawodniczki JKB „Jawor” Team i ona wygrała zasłużenie ten pojedynek. Dominik Harwankowski w drugiej walce dnia bez problemu wygrał jednogłośnie na pkt z Hidayetem Unalem. Pojedynek Bartłomieja Przybyły z Amirem Ariya rozgrzał do białości jaworznickich kibiców. Nieustanne wymiany szybkich ciosów w zwarciu w których szybszy i dokładniejszy był Bartłomiej Przybyła i on jednogłośnie zwycięzył na pkunkty. Kolejne dwa pkt do punktowego banku JKB Jawor Team dokłada Dawid Miziołek zwyciężając walkowerem ze względu na chorobę Younesa Zarra i stan meczu 8:0 dla jaworznian. Słabszy dzień Szymona Kajdy i jednogłośna porażka z Stewardem Nasratem. W kolejnym pojedynku efektowne zwycięstwo Aleksandra Jasiewicza nad bardzo ambitnym Yasirem Malikiem i Polska prowadzi 10:2, a szybkie zwycięstwo przez TKO w I rundzie Przemka Oleja nad Doschą Israilovem daje Polsce upragnione dwa pkt do zwycięstwa w całym meczu i oczywiście Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna zostaje w Jaworznie. Kolejne trzy walki wygrywa drużyna niemiecka, mianowicie Sebastian Germanek pomimo bardzo ambitnej postawy przegrywa z doskonałym technicznie Nathanelem Lukoki jednogłośnie na pkt, jak również Damian Stanisławski w wadze 75kg w takim samym stosunku pkt z Jasonem Quansah. Kolejny pojedynek to waga do 81kg i mordercza walka pomiędzy zawodnikie naszego klubu Mateuszem Wodzińskim i Yasinem Ogulem pierwsza runda bardzo dobra w wykonaniu naszego zawodnika co ma odzwierciedlenie na kartach punktowych, wszyscy sędziowie dali zwycięstwo Mateuszowi niestety kolejna runda to zdecydowane zwycięstwo silnego przeciwnika, o wszystkim decydowała trzecia runda z której wychodzi zwycięsko silny jak tur zawodnik niemiec i stan meczu 12: 8 dla Polski.

  

  

Ostatnia walka wieczoru to kategoria wagowa do 91kg. i pojedynek drugiego z naszych reprezentantów Marcina Skrzypka z Jonasem Billsteinem był pojedynkiem bardzo wyrównanym i remis w tym pojedynku nie krzywdzi żadnego z zawodników.

  

  

Końcowy wynik meczu 13 : 9 dla Polski również jest wynikiem sprawiedliwym co zresztą potwierdziła Pani V-ce Prezydent Miasta Jaworzna Monika Bryl wręczając piękny puchar Trenerowi JKB „Jawor” Team Arkadiuszowi Malkowi gratulując świetnej postawy jego podopiecznym. Potwierdzeniem tej tezy jest wynik 13:9, a zawodnicy JKB „Jawor” Team z 13 punktów w końcowym rozrachunku zdobyli w znakomitym stylu 10 punktów z bardzo dobrymi zawodnikami po ciekawych walkach.

Wyniki pojedynków:
walka nr 1 Klaudia Simsak – Vivien Neumann pkt. 2:1
walka nr 2 Dominik Harwankowski – Hidayet Unal pkt. 3:0
walka nr 3 Bartłomiej Przybyła – Amir Ariya pkt. 3:0
walka nr 4 Dawid Miziołek – Younes Zarra VO 
walka nr 5 Szymon Kajda – Steward Nasrat pkt. 0:3
walka nr 6 Aleksander Jasiewicz – Yasir Malik pkt. 3:0
walka nr 7 Przemysław Olej – Doscha Israilov TKO Ir
walka nr 8 Sebastian Germanek – Nathanel Lukoki pkt. 0:3
walka nr 9 Damian Stanisławski – Jason Quansah pkt. 0:3
walka nr 10 Mateusz Wodziński – Yasin Ogul pkt. 0:3
walka nr 11 Marcin Skrzypek – Jonas Billstein pkt. Remis