Trzy złote i dwa srebrne medale wywalczyli zawodnicy Górnika Sosnowiec w zakończonym XII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im.Jerzego Krasnożona w Knurowie…

Właśnie zakończył się trzydniowy XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Jerzego Krasnorzona w Knurowie, w turnieju brało udział 71 zawodników z 19 polskich klubów:
KS Górnik Sosnowiec, MOSM Tychy, UKS Naprzód Lipiny, GUKS Carbo Gliwice, JKB Jawor Team Jaworzno,SKB Klincz Brenna, BKS Concordia Knurów, TS Czarni Góral Żywiec, RMKS Rybnik, TS Wisła Kraków, BKS Jastrzębie, MOSM Tychy, SKB Beskidy Bielsko-Biała, BKS Hetman Białystok, KS Start Częstochowa, KS Energetyk Jaworzno, Roan Boks Club Mysłowice, MKSW Pomorzanin Toruń, CSW Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza, oraz zawodnicy z Box Club Rużinov Słowacja i Lemberg Lwów Ukraina.
Trener Karol Nowakowski na wyjazd do Knurowa powołał pięciu naszych zawodników Ryan Gbyl Kadet waga 60 kg, Paweł Sabatowicz Senior waga 69 kg, Mateusz Wodziński Senior waga 81 kg, Marcin Skrzypek Senior waga 91 kg, Jarosław Wrzosek Senior waga 91 kg.

W pierwszym dniu tego bardzo prestiżowego turnieju wystąpił tylko jeden nasz reprezentant Paweł Sabatowicz w wadze 69 kg zmierzył się z zawodnikiem z SKB Klincz Brenna Mateuszem Syposzem. Walka była toczona w szybkim tempie jednak to nasz zawodnik miał optyczną przewagę i w przekroju całego pojedynku był zawodnikiem znacznie dokładniejszym co miało odzwierciedlenie w decyzji sędziowskiej i jednogłośnym zwycięstwie na punkty, tym samym było wiadomo że Paweł będzie walczył w finale o złoty medal.

 

https://youtu.be/wJ12vni7yr8

 

Drugiego dnia na ringu w Knurowie mieliśmy trzech naszych reprezentantów w tym jedną walkę finałową. Jako pierwszy z naszych zawodników do ringu wszedł Ryan Gbyl waga 60 kg którego przeciwnikiem był zawodnik MOSM Bytom Marek Otola, zawodnik Górnika w tym pojedynku był zdecydowanym faworytem. Ryan pojedynek zaczął od zdecydowanych ataków na swojego rywala i po niecałej minucie walki i dwóch liczeniach zawodnika z Bytomia było już po wszystkim, pewna wygrana Ryana Gbyla przez TKO w pierwszej rundzie dała mu przepustkę do niedzielnych finałów.

 

https://youtu.be/VW42zrt9o-o

 

Kolejnym zawodnikiem Górnika Sosnowiec który wystąpił w sobotnie popołudnie na ringu w Knurowie był Jarosław Wrzosek w wadze 91 kg a jego przeciwnikiem był zawodnik Pomorzanina Toruń Radosław Wicher, pojedynek przez pełne trzy rundy wyraźnie wygrywał nasz zawodnik chociaż w trzeciej rundzie Jarek otrzymał dwa ostrzeżenia za uderzanie nasadą  i wynik tej konfrontacji stanął pod znakiem zapytania, na szczęście sędziowie choć nie jednogłośnie przyznali zwycięstwo naszemu pięściarzowi i to On awansował do niedzielnego finału.
Ostatnią walką sobotniego wieczoru była walka finałowa w wadze 81 kg Mateusza Wodzińskiego z zawodnikiem ze Słowacji Davidem Dej, To była 90 walka naszego zawodnika w jego karierze pięściarskiej. Mateusz walczył z bardzo niewygodnym leworęcznym, wyższym o kilkanaście centymetrów zawodnikiem który chyba od samego początku założył że w tym pojedynku musi przetrwać i tak też ta walka się układała Mateusz atakował a jego przeciwnik skupiał się tylko na przeszkadzaniu, uciekaniu po ringu i trzymaniu, dlatego była to jedna z brzydszych walk na tym turnieju. Zwycięstwo naszego zawodnika nie podlegało dyskusji ale sama walka nie oczekiwania co do poziomu walki były dużo wyższe, tak więc w 90 swojej walce nasz zawodnik zwyciężył po raz 74 zdobywając tym samym pierwszy złoty medal dla naszej drużyny w tym Turnieju.

 

https://youtu.be/iSKdrOXG1Iw

 

Niedziela to występ czterech naszych zawodników w walkach finałowych, jako pierwszy do ringu wyszedł nasz aktualny mistrz Polski w wadze 54 kg Ryan Gbyl którego przeciwnikiem w wadze 60 kg był zawodnik BKS Jastrzębie Kamil Pietrzyk, walka była bardzo wyrównana i do końca były emocje ale zdaniem sędziów precyzyjniejszym w tym starciu był zawodnik z Jastrzębia i to On został złotym medalistom w tej wadze a Ryan musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Kolejna walka z udziałem naszego reprezentanta to walka Pawła Sabatowicza w wadze 69 kg z faworytem tej wagi zawodnikiem Jawor Team Jaworzno Przemysławem Olejem, to co w ringu wyprawiał nasz zawodnik było fantastyczne, wyprzedzał swojego rywala, ponawiał swoje akcje co przynosiło wymierny efekt na kartach sędziowskich runda po rundzie, to był naprawdę świetny boks w wykonaniu naszego zawodnika który sprawił sensację wygrywając z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem zdobywając złoty medal… Karol Nowakowski był bardzo wzruszony występem swojego wychowanka i bardzo komplementował jego występ.

 

Ostatni pojedynek finałowy był z udziałem dwóch naszych zawodników w wadze 91 kg Marcina Skrzypka oraz Jarosława Wrzoska ten bratobójczy pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, było jednak widać że bardziej doświadczonym zawodnikiem mimo że młodszym o 10 lat był Marcin Skrzypek który bardzo umiejętnie to wykorzystywał i na przłomie całej walki był zawodnikiem lepszym, precyzyjniejszym zadającym więcej czystych ciosów… Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Marcinowi który zdobył złoty medal a Jarkowi pozostał medal srebrny…

Poniżej przedstawiamy komplet wyników naszych zawodników w walkach finałowych

Waga 60 kg Ryan Gbyl (GórnikSosnowiec)               vs Kamil Pietrzyk  (BKS Jastyrzębie)                0:3
Waga 69 kg Paweł Sabatowicz (Górnik Sosnowiec)  vs Przemysław Olej  (Jawor Team Jaworzno)  2:1
Waga 81 kg Mateusz Wodziński (GórnikSosnowiec) vs David Dej (Box Club Rużinov Slovakia)       3:0
Waga 91 kg Marcin Skrzypek (Górnik Sosnowiec)     vs Jarosław Wrzosek (Górnik Sosnowiec)       3:0