Zawodnicy Górnika Sosnowiec wraz z trenerem Karolem Nowakowskim 30.10.2016 zawitali do hali przy Alei Róż 1 na Turniej Bokserski organizowany przez Fight Boxing Dąbrowa Górnicza o nazwie Ring Wolny.
Do Dąbrowy Górniczej Karol Nowakowski zabrał ze sobą trójkę pięściarzy Tomasza Kucka w wadze 69 kg, Marcina Skrzypka i Jarosława Wrzoska w wadze 91 kg na ringu w Dąbrowie Górniczej miał stoczyć również Mateusz Wodziński z Tomaszem Czyczerskim i miała to być walka rewanżowa za Akademickie Mistrzostwa Polski tam nasz zawodnik zwyciężył bardzo dobrego zawodnika z Odry Opole w walce o finał niestety z powodu kontuzji Mateusz nie mógł wystąpić w tym pojedynku, najgorsze że kontuzja eliminuje go również ze startu w Mistrzostwach Polski.

Wspaniała organizacja tego święta bokserskiego oraz walki na wysokim poziomie pokazywane na żywo przez portal bokser.org tylko utwierdziły nas w przekonaniu że takie imprezy powinny być organizowane częściej.
Pierwszy z naszego zespołu do ringu wyszedł Tomasz Kucek waga 69 kg którego przeciwnikiem był Tomasz Otworowski walka stała na bardzo wysokim poziomie przez pełne trzy rundy zawodnicy pokazali solidny boks za co po walce zostali nagrodzeni dużymi brawami przez licznie zebraną publiczność, niestety minimalnie lepszym zawodnikiem okazał się podopieczny trenera Adama Spiechy zawoidnik Gardy Gierałtowice Tomasz Otworowski.
 

https://youtu.be/zZHMfmremBY

Następnym zawodnikiem naszego zespołu który skrzyżował rękawice w wadze do 91 kg z bardzo silnym zawodnikiem z Rudy Śląskiej Damianem Paśkiem był Marcin Skrzypek,pierwsze starcie nie było najlepsze dla naszego pięściarza co znalazło odzwierciedlenie na kartach sędziowskich. Jednak od drugiej rundyto Marcin kontrolował przebieg walki i zdobywał coraz większą przewagę nad zmęczonym zawodnikiem z Rudy Śląskiej który co chwilę wypluwał ochraniacz na zęby za co został w końcu ukarany przez sędziego ostrzeżeniem.
Trzecia runda to techniczny bardzo dobry, skuteczny boks naszego zawodnika i kolejne wypluwanie ochraniacza przez jego rywala, sędzia za takie zachowanie ukarał kolejnymi dwoma ostrzeżeniami zawodnika Rudy Śląskiej które zakończyły walkę przed czasem. To była trzecia walka między tymi zawodnikami do tej pory był remis a dzięki temu zwycięstwu to Marcin w tej rywalizacji jest na plusie.

 

 

https://youtu.be/q_DpFb3f6HI

 

Ostatnim naszym zawodnikiem któremu w tym dniu sekundował trener Karol Nowakowski był Jarosław Wrzosek waga 91 kg którego przeciwnikiem był zawodnik z Odry Opole Łukasz Banach, walka jak na wagę ciężką rozpoczęła się bardzo dynamicznie i  bardzo dobrze na korzyść naszego pięściarza który cały czas był zawodnikiem dominującym po kilku bardzo mocnych ciosach które wyprowadził Jarek jego przeciwnik pozostawał na bardzo miękkich nogach i naprawdę niewiele zabrakło aby tą walkę przed czasem zakończył Jarosław Wrzosek.
Nasz zawodnik przy ogłuszającym dopingu publiczności w trzeciej rundzie ruszył do skomasowanego ataku ale przeciwnik przetrzymał natarcie ale wynik mógłbyć tylko jeden zdecydowane zwycięstwo naszego zawodnika na kartach punktowych u wszystkich sędziów.
 

 

https://youtu.be/SNeNTR2wZJU

 

    

Wyniki walk 
 

https://youtu.be/fuKzI8n7D7A

Walka 1.
Angelika Krysztoforska (Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza) vs. Kwaśniewska Martyna (BKS Jastrzębie) wygrała Angelika TKO 1

Walka 2.
Bugajski Juliusz (Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza) vs. Pietrzyk Kamil (BKS Jastrzębie Zdrój) wygrał Pietrzyk TKO 2

Walka 3.
Wuzik Mateusz (Garda Gierałtowice) vs. Janicki Marcel (UKS Śląsk Ruda Śląska) wygrał Wuzik 3:0

Walka 4.
Otworowski Tomasz (Garda Gierałtowice) vs. Kucek Tomasz (KS Górnik Sosnowiec)wygrał Otworowski 3:0

Walka 5.
Pasiek Damian (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs. Skrzypek Marcin (KS Górnik Sosnowiec) wygrał Skrzypek dyskwalifikacja w 3 rundzie

Walka 6.
Banach Łukasz (OKB Odra Opole) vs. Wrzosek Jarosław (KS Górnik Sosnowiec)wygrał Wrzosek 3:0

Walka 7.
Tomczyk Martin (AWF 06 Kleofas Katowice) vs. Czyczerski Tomasz (OKB Odra Opole)wygrał Czyczerski 3:0

Walka 8.
Cielepala Mateusz (Glory Środa Śląska) vs. Górecki Marek (SKB Beskid Dragon Bielsko) wygrał Cielepala TKO 2

Walka 9.
Lorek Kamil (OKB Odra Opole) vs. Grygiel Dawid (UKS Śląsk Ruda Śląska)wygrał Lorek 3:0

Walka 10.
Stanisławski Damian (UKS Naprzód Lipiny) vs. Smółka Aleksander (UKS Śląsk Ruda Śląska)wygrał Smołka 3:0

Walka 11.
Załubski Krzysztof (Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza) vs. Duszyński Konrad (Ring Bielsko-Biała) wygrał Duszyński TKO 1

Walka 12.
Grabania Jacek (Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza) vs. Głowacki Bartosz (KS Energetyk Jaworzno) wygrał Głowacki 2:1