Dwóch zawodników Górnika Sosnowiec zostało powołanych na mecz międzypaństwowy Słowacja vs Polska który odbył się u naszych sąsiadów.
Pięknie przygotowana gala w Nitrze wzbudziła zachwyt u naszych pięściarzy i wielką motywację do walk z silną reprezentacją Słowacji, walki naszych zawodników odbyły się jako ostatnie przy stanie 0:5 dla Słowacji i było już wiadomo że wynik tego spotkania jest już przesądzony.
Pierwszy swoją walkę stoczył Mateusz Wodziński z aktualnym wicemistrzem Europy Matusem Strnisko, walka była bardzo wyrównana ku zdziwieniu słowackiej publiczności i dopiero w trzeciej rundzie słowak po kilkukrotnych nieczystych zagraniach kiedy to rzucał naszym zawodnikiem sprokurował liczenie i odebranie tym samym punktów Mateuszowi, szkoda bo tak utytuowany zawodnik taką walkę powinien prowadzić w sposób czysty.
Ostatnia walka meczu to walka naszego Marcina Skrzypka w wadze 91 kg z Mario Mackanicem i szansa na honorowe zwycięstwo, Marcin ten pojedynek rozwiązał fantastycznie mimo że był liczony nie pozostawił rywalowi złudzeń, był szybszy i bardziej zorganizowany od Słowaka. Po pięknym pojedynku sędziowie nie mieli wątpliwości komu przyznać zwycięstwo w tym pojedynku.
Zatem z  Nitry wracamy na tarczy.
Wynik końcowy 7-2. Wygląda może nie za fajnie ale przegrać z taką ekipą to nie wstyd. Pozostawiliśmy serducho w ringu i każdy dał z siebie tyle na ile go było stać. Na pewno nikt nie odpuścił i wszyscy godnie reprezentowali swoje kluby. Niestety rywal był tego dnia dla nas za mocny. Słowacy świetnie przygotowali się do starcia z nami i praktycznie nie mieli słabych punktów w drużynie. Tylko Marcin Skrzypek z Górnika Sosnowiec jest wielkim zwycięzcą tych zawodów. To on jako jedyny zdobył punkty w ringu dla naszej drużyny! Drugi punkt to walkower dla Dominika Harwankowskiego którego rywal wycofał się z powodu problemów zdrowotnych. 
To była dla nas znakomita okazja do konfrontacji z ekipą z najwyższej półki bo w składzie Słowaków znaleźli się medaliści Mistrzostw Słowacji oraz Mistrzostw Europy ze złotymi włącznie. Co tu dużo gadać, wracamy z ogromnym bagażem doświadczeń i zamierzamy je wykorzystać !

https://youtu.be/1A9KpO0fylE