Zakończyły się XX Międzynarodowe Zawody Bokserskie im.W.Szyińskiego i M.Chudego w Częstochowie do walk finałowych awansowało czterech naszych zawodników, dzień finałów rozpoczął nasz zawodnik w wadze 52 kg Patryk Ostrowski a jego przeciwnikiem był bardzo silny zawodnik z Irlandii uczestnik Mistrzostw Europy Brandon Mc Carthy, przez większą część znawców boksu nasz zawodnik skazany był na totalną porażkę jednak podczas walki wszyscy przecierali oczy ze zdumienia ponieważ Patryk nie ustępował swojemu rywalowi pod żadnym względem tocząc wyrównaną walkę. Co prawda zwycięzcą tego pojedynku został zawodnik z Irlandii ponieważ wykazał się on większym doświadczeniem ringowym Patryk za ambicję i wolę walki został nagrodzony przez publiczność dużymi brawami.
Trzecia walka turnieju to spotkanie Szymona Fentona z zawodnikiem z Litwy Azoulasem Zube pogromcą innego naszego reprezentanta Borysa Porębskiego, mieliśmy nadzieję że Szymon pomści w sposób sportowy swojego kolegę z drużyny, niestety Litwin okazał się za mocny na naszego reprezentanto imimo ambitnej postawy Szymona walka została zakończona na korzyść zawodnika z Litwy.
Kolejnym zawodnkiem naszego klubu który wszedł do ringu był Ryan Gbyl waga 57 kg a jego przeciwnik to bardzo utytuowany zawodnik z Irlandii Mikey Stokes o rok starszy zawodnik z Irlandi od samego początku walki narzucił mocne tempo ale nasz zawodnik nie oddawał za wygrane i bardzo mocno przeciwstawił się swojemu rywalowi co spowodowało że walka toczyła się na bardzo wysokim sportowym poziomie, niestety sędziowie zdecydowali że lepszym zawodnikiem w tej walce był Stokes Mikey.
Do ostatniej walki tych finałów wyszedł nasz eksportowy zawodnik Mateusz Wodziński którego przeciwnikiem był zawodnik gospodarzy wypożyczony specjalnie na ten turniej z Kielc bardzo doświadczony i starszy od Mateusza o 11 lat Bartłomiej Mniszewski. Walka od samego początku ułożyła się po myśli naszego zawodnika i już w pierwszej rundzie po kombinacji ciosów Mateusza przeciwnik został policzony przez sędziego ringowego, dalsza część walki to już dominacja zawodnika Górnika Sosnowiec i tylko dzięki dużemu doświadczeniu Bartłomiej Mniszewski dotrwał do końca walki… Mateusz oprócz zdobycia po raz piąty w tym prestiżowym Turnieju złotego medalu został uznany za najlepszego seniora tych zawodów.
Trener Karol Nowakowski ostatecznie jest zadowolony z postawy swoich zawodników tymbardziej że przciwnicy naszych zawodników byli z najwyższej półki…
 

 

Zestawienie walk na dzień 18.09.2016 godz. 10,00  
           
Nr Waga Narożnik Zawodnik Klub Werdykt
1 52/kad czerw. MC CARTHY Brandon Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb OSTROWSKI  Patryk KS Górnik Sosnowiec – POL  
2 54/kad czerw. HARWANKOWSKI Dominik JKB Jawor Team Jaworzno – POL TKO II
nieb ZAMORILO Danilo Lwów – UKR  
3 81/jun czerw. FENTON Szymon KS Górnik Sosnowiec – POL  
nieb ZUBE Azoulas Gaja Kowno- LTU pkt. 3:0
4 69/jun czerw. ONYShCHAK Yuriy Lwów – UKR  
nieb OTWOROWSKI Tomasz KS Garda Gierałtowice – POL W.O.
5 91/jun czerw. YUGAS Yuriy Lwów – UKR pkt. 3:0
nieb CZARKOWSKI Wojciech KS Garda Gierałtowice – POL  
6 57/kad czerw. STOKES Mikey Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb GBYL Ryan KS Górnik Sosnowiec – POL  
7 63/kad czerw. ZAMORILO Yuriy Lwów – UKR  
nieb SKOCZYŃSKI Remigiusz KS Start Częstochowa – POL pkt. 3:0
8 70/kad czerw. RUMPLER Artan BAC Eisenstadt – AUT pkt. 3:0
nieb MARTYKA Kacper KS Energetyk Jaworzno – POL  
9 80/kad czerw. MAŁYSZ Maciej KS Start Częstochowa – POL  
nieb TRYBALSKI Marcin KS Garda Gierałtowice – POL pkt. 2:1
10 52/jun czerw. MAGOMEDOV Gasan Kaliningrad – RUS TKO II
nieb GRODOWSKI Adrian KS Górnik Wieliczka – POL  
11 56/jun czerw. MIZIOŁEK Dawid JKB Jawor Team Jaworzno – POL  
nieb MALOVICHKO Igor Kaliningrad – RUS pkt. 3:0
12 60/jun czerw. AVOLIC Esad BAC Eisenstadt – AUT pkt. 3:0
nieb WUZIK Mateusz KS Garda Gierałtowice – POL  
13 64/jun czerw. BIAŁAS Konrad KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
nieb WYCISZKIEWICZ Kordian 06 Kleofas Katowice – POL  
14 75/jun czerw. KUŹDZIEŃ Kamil KS Start Częstochowa – POL  
nieb KALISZ Piotr BKS Concordia Knurów – POL pkt. 2:1
15 69/sen czerw. WAWSZCZAK Daniel KS Start Częstochowa – POL TKO II
nieb KRAJCZOK Seweryn KSW Odra Wodzisław – POL  
16 81/sen czerw. MINISZEWSKI Bartłomiej KS Start Częstochowa – POL  
nieb WODZIŃSKI Mateusz KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
           
           
           
Kom. Sportowa (ITO)     Supervisor:
           
    Piotr Byrdy       Adam Pawełek
 Krzysztof Byrdy