Rozpoczął się XX Międzynarodowy Turniej Bokserski w Częstochowie na który Karol Nowakowski zabrał pięciu zawodników naszego klubu dwóch kadetów w wadze 52 kg reprezentował nas Patryk Ostrowski w wadze 57 kg Ryan Gbyl, dwóch juniorów obydwaj w wadze 81 kg Borys Porębski, Szymon Fenton oraz seniora Mateusza Wodzińskiego który z powodu braku walki na MTB w Czechach szybko dołączył do klubowej kadry na turniej w Częstochowie.
Karol Nowakowski co roku do Częstochowy zabierał dużo więcej zawodników niestety tym razem w tym samym terminie odbywały się trzy imprezy z udziałem naszych zawodników dlatego też tylko pięciu zawodników naszego klubu miało zaszczyt walczyć w tym prestiżowym turnieju.

Pierwszy do ringu wyszedł Patryk Ostrowski którego przeciwnikiem był silny zawodnik z Rosji Artem Vlasenko, nasz zawodnik stoczył świetną walkę obijając Rosjanina przez trzy rundy i zwyciężając jednogłośnie na punkty swojego rywala.
Kolejna walka z udziałem zawodnika Górnika Sosnowiec to walka aktualnego Mistrza Polski Kadetów w wadze 54 kg Ryana Gbyla z zawodnikiem Rosji Olegiem Zhuravlevem, to pierwsza tak ważna walka Ryana w wyższej kategorii wagowej, wszyscy byliśmy ciekawi jak Ryan poradzi sobie w wyższej kategorii wagowej, wszyscy zobaczyliśmy doskonałe przygotowanie Ryana przez trenera Karola Nowakowskiego do walki w nowej kategorii wagowej, Ryan po pięknym pojedynkupokonał swojego rywala jednogłośnie na punkty.
Trzeci do ringu wyszedł Szymon Fenton a jego przeciwnikiem w wadze 81 kg był zawodnik z Irlandii Eoin Oneill to była naprawdę męska walka w której nasz zawodnik dawał z siebie wszystko i pomimo ogromnego zmęczenia w trzeciej rundzie nie cofał się i potężna wymiana ciosów trwała cały pojedynek w tej wymianie to nasz zawodnik był bardziej precyzyjniejszy i pojedynek wygrał jednogłośnie na punkty i jako trzeci zawodnik awansował do finału tej prestiżowej imprezy.
Jako ostatni z naszych zawodników do ringu wyszedł Borys Porębski waga 81 kg jego przeciwnik to Litwin Azoulas Zube, zmieniona waga Borysa (do tej pory 75 kg) na cięższą w tym pojedynku nie pomogła naszemu zawodnikowi i to Litwin nadawał ton w tej walce wyprzedzając naszego zawodnika i zadając więcej ciosów, mimo iż trener Karol Nowakowski dwoił się i troił w narożniku podpowiadając Porębskiemu jak ma walczyć, walkę Borys przegrał zdecydowanie co powinno dać dużo do myślenia naszemu zawodnikowi…
Do finałów niedzielnych awansowało zatem czterech naszych zawodników, jako czwarty do finału awansował Mateusz Wodziński który awans uzyskał bez walki.
 

 

 

Zestawienie walk na dzień 17.09.2016 godz. 15,30

zwycięzcą jest zawodnik przy którym stoi werdykt.

 
           
Nr Waga Narożnik Zawodnik Klub Werdykt
1 Kad/52 czerw. KROSTA Jakub KS Górnik Wieliczka – POL  
nieb MC CARTHY Brandon Leinster – IRL pkt. 3:0
2 Kad/52 czerw. OSTROWSKI  Patryk KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb VLASENKO Artem Kaliningrad – RUS  
3 Kad/54 czerw. ZAMORILO Danilo Lwów – UKR pkt. 3:0
nieb TUREK Dawid KS Start Częstochowa – POL  
4 Kad/57 czerw. STOKES Mikey Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb NEKRASEVICIUS Vytautas Gaja Kowno- LTU  
5 Kad/57 czerw. GBYL Ryan KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb ZHURAVLEV Oleg Kaliningrad – RUS  
6 Kad/60 czerw. BOLGER William-James Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb GÓRECKI Łukasz 06 Kleofas Katowice – POL  
7 Kad/63 czerw. SKOCZYŃSKI Remigiusz KS Start Częstochowa – POL pkt. 3:0
nieb KUDRIAVEC Romanas Gaja Kowno- LTU  
8 Kad/70 czerw. MC DONGH Dawid Leinster – IRL  
nieb RUMPLER Artan BAC Eisenstadt – AUT pkt. 2:1
9 Kad/70 czerw. SVETICKAS Tadas Gaja Kowno- LTU  
nieb MARTYKA Kacper KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
10 Jun/56 czerw. MALOVICHKO Igor Kaliningrad – RUS pkt. 3:0
nieb PRZYBYŁA Bartłomiej JKB Jawor Team Jaworzno – POL  
11 Jun/64 czerw. BIAŁAS Konrad KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
nieb KWIENDACZ Adam KS Start Częstochowa – POL  
12 Jun/64 czerw. WYCISZKIEWICZ Kordian 06 Kleofas Katowice – POL pkt. 3:0
nieb SKHAB Bogdan Lwów – UKR  
13 Jun/81 czerw. FENTON Szymon KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb ONEILL Eoin Leinster – IRL  
14 Jun/81 czerw. PORĘBSKI Borys KS Górnik Sosnowiec – POL  
nieb ZUBE Azoulas Gaja Kowno- LTU pkt. 3:0
15 Jun/91+ czerw. SAFARIAN Oskar MOSM Bytom – POL pkt. 2:1
nieb CZARKOWSKI Wojciech KS Garda Gierałtowice – POL  
16 Sen/64 czerw. GROJEC Adam KS Start Częstochowa – POL  
nieb PIETRASIK Ludwik KS Start Częstochowa – POL TKO III