Dariusz Sęk i Mariusz Wach uświetnili swoim przybyciem obchody pięciolecia Klubu Sportowego Garda Gierałtowice. Przy okazji tego jubileuszu 15.10.2016 w hali sportowej przy ul Stachury 1 w Gierałtowicach odbył się III Memoriał Bokserski im. Tadeusza Łady o Puchar Wójta Gminy .W turnieju odbyły się 23 pojedynki i 4 walki towarzyskie, których bohaterami byli miedzy innymi medaliści Mistrzostw Polski, Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski. Na turnieju nie zabrakło również przyjaciół KS Garda Gierałtowice byłych olimpijczyków Krzysztofa Rojka- Barcelona 1992, Józefa Gilewskiego- Atlanta 1996, oraz wielu byłych zawodników i przyjaciół trenera Tadeusza Łady. Walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i były bardzo wyrównane.

Karol Nowakowski do Gierałtowic zabrał czterech zawodników kadeta Patryka Ostrowskiego waga 52 kg, juniorów Borysa Porębskiego 75 kg, Szymona Fentona waga 81 kg oraz seniora Pawła Sabatowicza w wadze 69 kg.
Pierwszy swoją walkę miał Patryk Ostrowski którego przeciwnikiem był Maciej Humaj Górnik Wieliczka cały pojedynek to dominacja naszego zawodnika i pewne zwycięstwo, Patryk w tej walce po raz kolejny pokazał swoją ambicje i wolę zwycięstwa oby tak dalej…
Kolejny z naszych pięściarzy do ringu wszedł Borys Porębski waga 75 kg którego przeciwnikiem był Łukasz Szczepaniak z Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, po bardzo dobrym początku naszego zawodnika nadszedł zły okres w którym Borys zainkasował kilka bardzo mocnych ciosów co przełożyło się na wynik walki w której jednogłośnie na punkty zasłużenie wygrał Łukasz Szczepaniak. 
Szymon Fenton w swojej wadze miał za przeciwnika seniora zawodnika z Nowej Huty Mateusza Pawłowskiego ten pojedynek to cios za cios, obydwaj zawodnicy dużo zdrowia zostawili w ringu co zaowocowało ogromnym aplauzem publiczności i przyznaniu miana najlepszego pojedynku na tym turnieju, niestety minimalnie lepszy okazał się przeciwnik naszego zawodnika i to jego ręka powędrowała w górę.
Ostatnim z naszych zawodników podczas tego turnieju był Paweł Sabatowicz który skrzyżował rękawice z zawodnikiem Nowej Huty Jarosławem Michalikiem po przepięknej pierwszej wygranej u wszystkich sędziów rundzie drugą rundę Paweł oddał przeciwnikowi praktycznie bez walki o wyniku tego pojedynku decydowała trzecia runda którą według obserwatorów zdecydowanie wygrał Paweł natomiast sędziowie orzekli zwycięstwo 2:1 dla zawodnika z Nowej Huty.

Puchar Wójta Gminy Gierałtowice dla najlepszego zawodnika III Memoriału im. Tadeusza Łady otrzymał Remigiusz Skoczyński KS Garda Gierałtowice, puchar dla najlepszego zawodnika Gardy otrzymał Tomasz Otworowski, najlepszą walką memoriału uznano walkę w wadze półciężkiej Szymon Fenton Górnik Sosnowiec – Mateusz Pawłowski Nowa Huta, zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach pana Piotra Rychlewskiego. Ponadto w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Garda Gierałtowice, drugie miejsce zajął KS Górnik Sosnowiec, trzecie miejsce zajęła Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno.

To były jedne z lepiej zorganizowanmych zawodów w jakich uczesniczyliśmy, fantyastyczna organizacja, super doping, dostojni goście w Gierałtowicach pięściarstwo ma naprawdę solidne fundamenty a to dzięki Trenerowi Adamowi Spiecha i związanym z nich działaczom, przyjemnie było uczestniczyć w tej imprezie za którą  bardzo dziękujemy…