W dniu 22 października 2016r odbył się XV Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Prezydenta miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Udział wzięło 28 klubów w tym ekipy z Czech, Słowacji, Kosowa oraz reprezentanci klubów z Polski. Górnik Sosnowiec w tych zawodach reprezentowali młodzik świeżo upieczony wicemistrz Polski Wiktor Bujakowski w wadze 40 kg, kadet Patryk Ostrowski w wadze 52 kg oraz senior Paweł Sabatowicz w wadze 69 kg .
Trener Karol Nowakowski nie do końca był zadowolony z losowania ponieważ nasi zawodnicy wpadli na bardzo mocnych rywali, największe obawy dotyczyły młodziutkiego Wiktora Bujakowskiego którego przeciwnikiem był zawodnik Kosova Ladislav Plachetka, jednak nasz v-ce mistrz Polski pokazał klasę i zdominował swojego przeciwnika spychając go do głębokiej defensywy wygrywając walkę w sposób zdecydowany.
Patryk Ostrowski w swojej walce natknął się na medalistę mistrzostw Polski Daniela Trojoka z Górala Żywiec i po zaciętej walce przegrał stosunkiem 2:1 zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
Ostatnim zawodnikiem naszego klubu który wystąpił na ringu w Rybniku był Paweł Sabatowicz waga 69 kg który stoczył ostatnio bardzo ciężkie boje a teraz jego przeciwnikiem był zawodnik Klinczu Brenna Grzegorz Gawłowski. Paweł w tej walce pokazał swoje umiejętności punktując swojego rywala przez pełne trzy rundy i zwyciężając jednogłośnie na punkty.
Trener sosnowiczan Karol Nowakowski może być zadowolony z tego występu…