Trzech pięściarzy Górnika Sosnowiec uczestniczyło w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Ostravie Paweł Sabatowicz w wadze 69kg, Mateusz Wodziński waga81kg oraz Jarosław Wrzosekwaga 91kg.
Podczas konferencji technicznej okazało się że dla Mateusza Wodzińskiego nie będzie zawodnika z powodu bardzo dużego doświadczenia i dużej ilości stoczonych walk naszego reprezentanta,tak więc walki stoczyli tylko dwaj nasi reprezentanci.
Paweł Sabatowicz skrzyżował rękawice z zawodnikiem Boxing Opava Iżim Lacko, walka była bardzo wyrównana lecz trochę brakło szczęścia naszemu pięściarzowi i zdaniem sędziów zawodnikiem który zasłużył na zwycięstwo byłzawodnik z Opavy.
W ostatniej walce wieczoru zobaczyliśmy kolejnegonaszego reprezentanta Jarosława Wrzoska którego przeciwnikiem był zawodnik gospodarzy Martin Satka, Jarek od pierwszych minut zaczął zaznaczać swoją przewagę w ringu i każdą kolejną rundą przewaga ta była coraz bardziej widoczna.
Sędziowie tym razem nie mieli wątpliwości kto zwyciężył w tym starciu i to ręka naszego zawodnika została uniesiona w górę przez sędziego ringowego.