Trener Karol Nowakowski może być zadowolony z występów swoich zawodników podczas jubileuszowego XX MTB im.W.Szyińskiego i M.Chudego, jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal to dorobek naszych zawodników podczas tego prestiżowego turnieju.
Niedzielne walki finałowe rozpoczęły się od pojedynku naszego reprezentanta Patryka Ostrowskiego którego przeciwnikiem by bardzo mocny zawodnik z Irlandii uczestnik Mistrzostw Europy Brandon Mc Carthy, pojedynek mimo utytuowanego przeciwnika Patryka byłbardzo wyrównany i tylko doświadczenie ringowe przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść zawodnika z Irlandii.
Kolejny do ringu wyszedł Ryan Gbyl którego przeciwnikiem był również bardzo mocny zawodnik z Irlandii Yuriy Zamorilo, podczas tej walki obserwowaliśmy bardzo dużo ciosów zadawanych przez obydwóch zawodników, nasz zawodnik bez respektu podszedł do walki i za wszelkącenę chciał przełamać irlandczyka który jednak okazał się bardzo wytrzymałym na ciosy Ryana.
Po bardzo wyrównanej walce decyzją sędziów 2:1 zwyciężył zawodnik Irlandii Yuriy Zamorilo.
Trzecim zawodnikiem naszego klubu był Szymon Fenton który skrzyżował rękawice z wczorajszym pogromcą naszego Borysa Porębskiego Zube Azoulasem, niestety tego pojedynku Szymon nie będzie chciał zapamiętać pierwsze dwie rundy to dominacja Litwina łącznie z liczeniem naszego zawodnika, trzecia runda to już dużo lepsza postawa Szymona jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo litwina.
Walką wieczoru finałowych zmagań w Częstochowie był pojedynek naszego pięściarza Mateusza Wodzińskiego z bardzo doświadczonym i o 11 lat starszym zawodnikiem z Kielc Bartłomiejem Mniszewskim, walka rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Mateusza, przewaga była corazbardziej widoczna i już w pierwszej rundzie po przepięknej kombinacji ciosów zadanych przez naszego zawodnika sędzia ringowy musiał wyliczyć zawodnika z Kielc. Pozostałe dwie rundy to również zdecydowana przewaga Mateusza Wodzińskiego i bardzo efektowne zwycięstwo które przyniosło również tytuł najlepszego seniora podczas Częstochowskiego turnieju, to czwarty złoty medal Mateusza zdobyty podczas MTB im.W.Szyińskiegoi M.Chudego
Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich niedzielnych finałów:
 

 

XX MTB im. Wicentego Szyińskiego i Mariana Chudego
CZĘSTOCHOWA 17-18.09.2016
           
Zestawienie walk na dzień 18.09.2016 godz. 10,00  
           
Nr Waga Narożnik Zawodnik Klub Werdykt
1 52/kad czerw. MC CARTHY Brandon Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb OSTROWSKI  Patryk KS Górnik Sosnowiec – POL  
2 54/kad czerw. HARWANKOWSKI Dominik JKB Jawor Team Jaworzno – POL TKO II
nieb ZAMORILO Danilo Lwów – UKR  
3 81/jun czerw. FENTON Szymon KS Górnik Sosnowiec – POL  
nieb ZUBE Azoulas Gaja Kowno- LTU pkt. 3:0
4 69/jun czerw. ONYShCHAK Yuriy Lwów – UKR  
nieb OTWOROWSKI Tomasz KS Garda Gierałtowice – POL W.O.
5 91/jun czerw. YUGAS Yuriy Lwów – UKR pkt. 3:0
nieb CZARKOWSKI Wojciech KS Garda Gierałtowice – POL  
6 57/kad czerw. STOKES Mikey Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb GBYL Ryan KS Górnik Sosnowiec – POL  
7 63/kad czerw. ZAMORILO Yuriy Lwów – UKR  
nieb SKOCZYŃSKI Remigiusz KS Start Częstochowa – POL pkt. 3:0
8 70/kad czerw. RUMPLER Artan BAC Eisenstadt – AUT pkt. 3:0
nieb MARTYKA Kacper KS Energetyk Jaworzno – POL  
9 80/kad czerw. MAŁYSZ Maciej KS Start Częstochowa – POL  
nieb TRYBALSKI Marcin KS Garda Gierałtowice – POL pkt. 2:1
10 52/jun czerw. MAGOMEDOV Gasan Kaliningrad – RUS TKO II
nieb GRODOWSKI Adrian KS Górnik Wieliczka – POL  
11 56/jun czerw. MIZIOŁEK Dawid JKB Jawor Team Jaworzno – POL  
nieb MALOVICHKO Igor Kaliningrad – RUS pkt. 3:0
12 60/jun czerw. AVOLIC Esad BAC Eisenstadt – AUT pkt. 3:0
nieb WUZIK Mateusz KS Garda Gierałtowice – POL  
13 64/jun czerw. BIAŁAS Konrad KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
nieb WYCISZKIEWICZ Kordian 06 Kleofas Katowice – POL  
14 75/jun czerw. KUŹDZIEŃ Kamil KS Start Częstochowa – POL  
nieb KALISZ Piotr BKS Concordia Knurów – POL pkt. 2:1
15 69/sen czerw. WAWSZCZAK Daniel KS Start Częstochowa – POL TKO II
nieb KRAJCZOK Seweryn KSW Odra Wodzisław – POL  
16 81/sen czerw. MINISZEWSKI Bartłomiej KS Start Częstochowa – POL  
nieb WODZIŃSKI Mateusz KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
           
           
           
Kom. Sportowa (ITO)     Supervisor:
           
    Piotr Byrdy       Adam Pawełek
 Krzysztof Byrdy