Na Jubileuszowy XX MTB do Częstochowy Karol Nowakowski zabrał w pierwszym dniu zmagań czterech zawodników Patryka Ostrowskiego waga 52 kg, Ryana Gbyla 57 kg, Borysa Porębskiego waga 81 kg oraz Szymona Fentona waga 81 kg, było też wiadomoże w walce finałowej następnegodnia wystąpi Mateusz Wodziński waga 81 kg.
Jako pierwszy z naszych zawodników do ringu wszedł Patryk Ostrowski którego przeciwnikiem był zawodnik z Rosji Artem Vlasenko po pięknej obfitującej w dużą ilość ciosów walce pewne zwycięstwo odniósł nasz reprezentant i tym samym zapewnił sobie awans do niedzielnych finałów.
Następnym zawodnikiem Górnika Sosnowiec był Ryan Gbyl który skrzyżował rękawice równieżz zawodnikiem z Rosji Olegiem Zhuravlevem w tej walce przewaga naszego zawodnika była bardzo duża co miało odbicie w jednogłośnym zwycięstwie Ryana Gbyla.
Trzecim zawodnikiem naszego klubu był Szymon a jego rywal to zawodnik z Irlandii Eoin Oneill, walka w początkowej fazie była bardzo wyrównana ale z upływem czasu to nasz reprezentant nadawał ton w tej walce, w drugiej rundzie doszło doniecodziennego zdarzenia ponieważ narożnik irlandczyka zapomniał włożyć swojemu zawodnikowi ochraniacza na zęby i jak się później okazało po jednym z zadanych ciosów przez naszego zawodnika irlandczyk stracił ząb. Werdykt nikogo nie zdziwił pewne zwycięstwo Szymona Fentona i pewny awans doniedzielnych finałów.
Jako ostatni z naszych zawodników do ringu wyszedł Borys Porębski który miał bardzomocnego przeciwnika z Litwy Zube Azoulasa, niestety od samego początku pojedynek ten nie ustawiał się po myśli naszego zawodnika i znalazło toodzwierciedlenie na kartach punktowych u sędziów którzy dali jednogłośne zwycięstwo Litwinowi.
Pierwszy dzień był bardzo udany dla naszych zawodników a poniżej prezentujemy wyniki walk

 

XX MTB im. Wicentego Szyińskiego i Mariana Chudego
CZĘSTOCHOWA 17-18.09.2016
           

Zestawienie walk na dzień 17.09.2016 godz. 15,30

zwycięzcą jest zawodnik przy którym stoi werdykt.

 
           
Nr Waga Narożnik Zawodnik Klub Werdykt
1 Kad/52 czerw. KROSTA Jakub KS Górnik Wieliczka – POL  
nieb MC CARTHY Brandon Leinster – IRL pkt. 3:0
2 Kad/52 czerw. OSTROWSKI  Patryk KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb VLASENKO Artem Kaliningrad – RUS  
3 Kad/54 czerw. ZAMORILO Danilo Lwów – UKR pkt. 3:0
nieb TUREK Dawid KS Start Częstochowa – POL  
4 Kad/57 czerw. STOKES Mikey Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb NEKRASEVICIUS Vytautas Gaja Kowno- LTU  
5 Kad/57 czerw. GBYL Ryan KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb ZHURAVLEV Oleg Kaliningrad – RUS  
6 Kad/60 czerw. BOLGER William-James Leinster – IRL pkt. 3:0
nieb GÓRECKI Łukasz 06 Kleofas Katowice – POL  
7 Kad/63 czerw. SKOCZYŃSKI Remigiusz KS Start Częstochowa – POL pkt. 3:0
nieb KUDRIAVEC Romanas Gaja Kowno- LTU  
8 Kad/70 czerw. MC DONGH Dawid Leinster – IRL  
nieb RUMPLER Artan BAC Eisenstadt – AUT pkt. 2:1
9 Kad/70 czerw. SVETICKAS Tadas Gaja Kowno- LTU  
nieb MARTYKA Kacper KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
10 Jun/56 czerw. MALOVICHKO Igor Kaliningrad – RUS pkt. 3:0
nieb PRZYBYŁA Bartłomiej JKB Jawor Team Jaworzno – POL  
11 Jun/64 czerw. BIAŁAS Konrad KS Energetyk Jaworzno – POL pkt. 3:0
nieb KWIENDACZ Adam KS Start Częstochowa – POL  
12 Jun/64 czerw. WYCISZKIEWICZ Kordian 06 Kleofas Katowice – POL pkt. 3:0
nieb SKHAB Bogdan Lwów – UKR  
13 Jun/81 czerw. FENTON Szymon KS Górnik Sosnowiec – POL pkt. 3:0
nieb ONEILL Eoin Leinster – IRL  
14 Jun/81 czerw. PORĘBSKI Borys KS Górnik Sosnowiec – POL  
nieb ZUBE Azoulas Gaja Kowno- LTU pkt. 3:0
15 Jun/91+ czerw. SAFARIAN Oskar MOSM Bytom – POL pkt. 2:1
nieb CZARKOWSKI Wojciech KS Garda Gierałtowice – POL  
16 Sen/64 czerw. GROJEC Adam KS Start Częstochowa – POL  
nieb PIETRASIK Ludwik KS Start Częstochowa – POL TKO III
           
           
           
Kom. Sportowa (ITO)     Supervisor:
           
    Piotr Byrdy       Adam Pawełek
 Krzysztof Byrdy