W zakończonym w Łodygowicach międzypaństwowym meczu POLSKA pokonała CZECHY 12:6 a zawodnikiem meczu został wybrany w walce wieczoru zawodnik Górnika Sosnowiec Mateusz Wodziński.
Fantastycznie przygotowany mecz przez organizatorów (Toasza Kulawika i Tomasza Wolnego) zgromadził na trybunach wielu sympatyków boksu, niektóre walki stały naprawdę na bardzo wysokim poziomie i dostarczały wiele emocji kibicom którzy pojawili się na hali sportowej w Łodygowicach.
Przed głównymi walkami odbyło się kilka walk pokazowych oraz towarzyskich, nas jednak najbardziej interesowała walka naszego zawodnika Mateusza Wodzińskiego który zmierzył się w walce wieczoru z zawodnikiem Czech Vitezlavem Rajnochem, zawodnik z Czech to czynny zawodnik MMA jak się okazało na ważeniu był również cięższy od reprezentanta Polski o 5 kg i tylko dzięki zgodzie sztabu szkoleniowego Mateusza do tej walki wogóle doszło (swoją drogą zachowanie Czecha było mało profesjonalne, limit wagowy musi być przestrzegany)
Mateusz zaczął walkę w swoim stylu, bardzo dynamicznie i szybko z czym nie mógł poradzić sobie jego przeciwnik, każda z rund była zdecydowanie wygrana przez zawodnika Górnika Sosnowiec co znalazło odzwierciedlenie w jednogłośnym zwycięstwie naszego zawodnika które jednocześnie zapewniło zwycięstwo reprezentacji Polski a dla Mateusza przyznany przez organizatorów, suprvisiora oraz delegata ITO Puchar za najlepszego zawodnika meczu
W narożniku Mateusza Wodzińskiego wyjątkowo zamiast trenera klubowego Karola Nowakowskiego stanęli Eugeniusz Sarota oraz Adam Spiecha za co serdecznie dziękujemy…
Jeszcze raz ogromne wyrazy uznania i podziękowania dla Tomasza Kulawika i Tomasza Wolnego za profesjonalnie przygotowane zawody SUPER IMPREZA…
 

https://youtu.be/fzw3wehTmio

Walka Pokazowa
Miłosz Majewski Polska vs Tomas Glovcik Czechy  Remis

Walki Towarzyskie
Mateusz Wuzik Polska   vs Szymon Konior    Polska  3:0
Marcel Janicki   Polska  vs Krzysztof Konior   Polska  3:0

MECZ POLSKA vs CZECHY

64 kg Klaudia Sołtys         POLSKA vs Dominika Ciklova   CZECHY  3:0
62 kg Damian Łaniecki     POLSKA vs Dominik Martineck CZECHY   3:0
72 kg Kacper Pieczyrak    POLSKA vs Petr Reznicek          CZECHY  2:1
81 kg Marcin Trybalski      POLSKA vs Jan Bezousek         CZECHY  1:2
64 kg Konrad Białas          POLSKA vs Matej Vondra           CZECHY  3:0
69 kg Łukasz Waliczek      POLSKA vs Petr Lacko               CZECHY  1:2
75 kg Dawid Franczak       POLSKA vs Ladislav Stejskal     CZECHY TKO
81 kg Mateusz Wodziński  POLSKA vs Vitezlav Rajnoch     CZECHY  3:0
91 kg Marcin Lisek             POLSKA vs Matej Sidumov        CZECHY  2:1