Za nami trzecia seria eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2016. I o mały włos nie doszło do niespodzianki. Murowany faworyt wagi półciężkiej – Arkadiusz Szwedowicz, przez moment był w tarapatach, ale ostatecznie zrobił swoje i awansował do jutrzejszego ćwierćfinału.
Niestety w dniu dzisiejszym zmagania na MMP zakończył nasz drugi reprezentant Mateusz Wodziński przegrywając 3:2 z zawodnikiem SAKO Gdańsk Kamilem Al-Tamimi, walka była bardzo wyrównana i wynik był sprawą otwartą do końca pojedynku, trzech sędziów jednak widziało zwycięstwo Kamila i to jego rękę uniusł do góry sędzia ringowy.
Oczekiwania były trochę inne ale cóż przed Pawłem i Mateuszem ciężka praca a medale napewno będą kwestią czasu…

W końcu dobry boks pokazał Damian Kiwior. W wadze super ciężkiej mieliśmy kilka „czasówek”. Poniżej przedstawiamy Wam wyniki serii południowej.

Kategoria -69kg:
Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) vs Dawid Suchecki (TS Wisła Kraków) PKT 5-0
Patryk Flis (KS Copacabana Konin) vs Ireneusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław)TKO 2
Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) vs Patryk Kaczyński (UKS Kontra Elbląg) Walkower
Kamil Kłopocki (SW Gostyń) vs Paweł Smagieł (KS Bombardier Gdynia) PKT 0-5
Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) vs Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) PKT 5-0
Karol Pawlina (BKS Olimp Lublin) vs Kamil Urbański (Gwardia Wrocław) PKT 0-5
Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) vs Sebastian Korgól (SKB Spartakus Szczecin) PKT 5-0
Krystian Romel (KSW Piła) vs Tomasz Piotrowski (SKB Golden Team Nowy Sącz) PKT 5-0

Kategoria -81kg:
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) vs Paweł Cieciora (KS Szamotuły Boxing Team) PKT 5-0
Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) vs Michał Kulas (KS SAKO Gdańsk) PKT 1-4
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) vs Damian Smagieł (KS Bombardier Gdynia) PKT 5-0
Rafał Rzeźnik (Berej Boxing Lublin) vs Dominik Kaciupa (BKS Skorpion Szczecin) PKT 2-3
Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) vs Karol Zieliński (Stal Rzeszów) PKT 3-2
Daniel Jabłoński (Legia Fight Club Warszawa) vs Ziemowit Zgoliński (MGKS Gwarek Łęczna) PKT 1-4
Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) vs Kamil Al-Temimi (KS SAKO Gdynia) PKT 2-3
Konrad Kozłowski (FC Koszalin) vs Jakub Martys (BTS 1926 Broń Radom) PKT 5-0

Kategoria +91kg:
Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) vs Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski) TKO 1
Marcin Woźniak (KB Zagłębie Konin) vs Łukasz Sudolski (BKS Olimp Szczecin) TKO 1
Karol Krupienik (KS Cristal Białystok) vs Julian Krawczyk (Boxing Team Wałcz) Walkower
Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów Powiat Legnicki) vs Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)TKO 2
Konrad Kaszubski (WKS Start Włocławek) vs Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) PKT 0-5
Artur Bulik (Legenda Jarosław) vs Grzegorz Orzechowski (BKS Olimp Szczecin) Dyskwalifikacja R3
Miłosz Wodecki (LKS Myszków) vs Bartłomiej Szczęsny (Skorpion Warszawa) TKO 1