W zakończonym w Jaworznie meczu bokserskim organizowanym przez Roberta Gortata pomiędzy Śląskiem a Pomorzem padł remis 10:10
Robert Gortat bardzo profesjonalnie przygotował galę boksu amatorskiego w której wystąpili najlepsi zawodnicy najlepszych okręgów bokserskich w Polsce.
Nas najbardziej interesował pojedynek w wadze 81 kg gdzie zawodnik Górnika Sosnowiec Mateusz Wodziński miał się spotkać z dużo starszym od siebie zawodnikiem Skorpiona Szczecin Arkadiuszem Szwedowiczem, Arek to wielokrotny Mistrz Polski, medalista wielu imprez międzynarodowych, reprezentant Polski, reprezentant Rafako Husars w lidze WSB i mało brakowało a znalazł by się na zakończonej niedawno Olimpiadzie w RIO.
W konfrontacji z tak utytuowanym zawodnikiem Mateusz Wodziński w opinii wielu fachowców nie miał szans, pojedynek jednak pokazał coś zupełnie innego, bo to właśnie Mateusz Wodziński pierwszą rundę wygrał u wszystkich sędziów, druga runda była bardzo wyrównana i sensacja wisiała w powietrzu.
Niestety trzecia runda już należała do faworyta tego pojedynku, Arkadiusz Szwedowicz przyzwyczajony do walk na dystansie pięciu rund był dużo świeższym zawodnikiem co zdecydowało o jego zwycięstwie.
Dla naszego zawodnika to była bardzo cenna lekcja boksu przed zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski które odbędą się w Człopie k/Wałcza od 05-10.09.2016…