Za nami pierwsza seria Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Człopie.
Ozdobą tej serii był na pewno pojedynek w wadze 69 kg pomiędzy naszym Pawłem Sabatowiczem a Tomaszem Piotrowskim SKB Golden Team Nowy Sącz, bardzo dobra postawa naszego zawodnika w tym wyrównanym pojedynku niestety nie została wypunktowana przez sędziów tak jak to powinno być i jak byśmy sobie tego życzyli.
Walka zakończyła się wynikiem 3:2 dla zawodnika z Nowego Sącza i niestety dla Pawła przygoda z Mistrzostwami Polski już się zakończyła, nasz zawodnik pokazał jednak ogromne serce do walki co napewno zaowocuje w przyszłości.
Drugi z naszych zawodników zaczyna swój udział w Mistrzostwach od środy gdzie w walce o ćwierćfinał spotka się ze zwycięzcą pojedynku Piotr Majewski (KB Zagłębie Konin) vs Kamil Al Temimi (KS SAKO Gdynia) PKT 0:5, mamy nadzieje że nasz zawodnik zwycięży ten pojedynek i przedłuży swój udział w MMP…

Zawody w Człopie rozgrywane są na jednym ringu. Dziś i jutro trwają eliminacje, na czwartek przewidziano ćwierćfinały, na piątek półfinały, a w sobotę poznamy Młodzieżowych Mistrzów Polski 2016. Poniżej wyniki zakończonych już walk.

Kategoria 52kg:
Sebastian Bartnik (SKB Czarni Słupsk) vs Karol Kirpsza (UKS Boxing Sokółka) TKO 1
 
Kategoria 60kg:
Dorian Kozłowski (BKS Skorpion Szczecin) vs Karol Ciechanowicz (BKS Olimp Szczecin) PKT 0:5
Tomasz Karyś (RUSHH Kielce) vs Mateusz Ficek (WDA Świecie) PKT 3:2
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) vs Karol Łapawa (SW Gostyń) PKT 0:5
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) vs Patryk Trochimiak (DOZB Wrocław) PKT 5:0
Mateusz Karolak (Żoliborska Szkoła Boksu) vs Szymon Kajda (JKB Jawor Team Jaworzno) PKT 0:5
 
Kategoria 69kg:
Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski)
 vs Rafał Pląder (TS Wisła Kraków) PKT 4:1
Radosław Szablewski (WKS Start Włocławek) vs Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) TKO 1
Dawid Maciejewski (MKS Start Grudziądz) vs Karol Pawlina (BKS Olimp Lublin) PKT 0:5
Oskar Matera (LKS Myszków) vs Kamil Urbański (Gwardia Wrocław) TKO 2
Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) vs Filip Myśliwski (Legia Fight Club Warszawa) PKT 3:2
Mieszko Ludwicki (KSW Róża Karlino) vs Sebastian Korgól (SKB Spartakus Szczecin) PKT 0:5
Marcin Hołub (MGKS Gwarek Łęczna) vs Krystian Romel (KSW Piła) TKO 1
Tomasz Piotrowski (SKB Golden Team Nowy Sącz) vs Paweł Sabatowicz (KS Górnik Sosnowiec) PKT 3:2

Kategoria 81kg:
Piotr Majewski (KB Zagłębie Konin) vs Kamil Al Temimi (KS SAKO Gdynia) PKT 0:5
Konrad Kozłowski (FC Koszalin) vs Patryk Filipowski (BKS Olimp Szczecin) Walkower
Jakub Martys (BTS 1926 Broń Radom) vs Karol Siejka (RUSHH Kielce) PKT 5:0